Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingyenesen átvettem az utánvét...

Ingyenesen átvettem az utánvételes csomagot, kell e utólag fizetni?

Figyelt kérdés

Egy webshopból rendeltem egy terméket melyhez utánvételes fizetést választottam.

A rendelés leadása után kaptam e-mailt a webshoptól a pontos összegről, mellékelve volt a garancia levél és a számla (pdf).

Majd kaptam egy e-mailt a Magyar posta Zrt-től hogy a csomag kiszálításra kel az alabbi napon... és a fizetendő összeg 0Ft.

Meg jött a postás, teljesen szabályosan átvettem, aláírtam, még meg is kérdetem h nem kell semmit fizetni?

Erre ő: nekem itt 0Ft szerepel.

Majd elment...

Tehát a kérdés, hogy ez ügyben teljesen támadhatatlan vagyok-e és majd a posta megfizeti a csomag árát, vagy behajthatják rajtam?



2016. júl. 15. 00:46
 1/8 Duenna ***** válasza:
57%
??? Ilyenről sem hallottam még! Minden papírt, e-mailt tarts meg, ha meg ingyenes volt, akkor örülj neki! Nem sok mindenkinek van ilyen szerencséje! :) De lehet olyan is, hogy a webshop nem jól töltötte ki a saját papírjait, és majd utólag reklamál nálad, hogy mégis küld át hozzájuk a pénzt.
2016. júl. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:
95%

A becsületes út, hogy jelzed a webshop felé, hogy 0 Ft-osan küldték ki a csomagot.

Az ingoványos, hogy nem jelzed és reméled, hogy volt egy jó köröd, amire egyébként egy nagyobb forgalmú és kicsit trehányabb helyen simán van esélyed:) Egyébként igen, ha rájönnek, hogy nem fizettél, akkor behajthatják természetesen.

2016. júl. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Az utánvétel a szállítás módja, a fizetés módja lehet más (bent az üzletben fizeted személyesen, bár inkább az jellemző, hogy átutalással fizeted).


A válasz amúgy egyértelmű: nem fizetted ki, ezért majd ki kell. Nekik bizonyítékuk van, hogy átvetted, neked meg nincs, hogy kifizetted, tehát igen, ki kell majd fizetni.

2016. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Persze, hogy ki kell majd fizetned. Azt mondtad, kaptál pdf-ben számlát. Nyilván átutalásos.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy megkaptad ajándékba, amit rendeltél?

2016. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Kedves hármas aZ "utánvétel", ahogy az a nevében is benne van, azt jelenti, hogy utólag fizeted. A szállítás módja az, hogy postai kézbesítés.
2016. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

5-ös utána néztem és igazad van, az utánvét azt jelenti, hogy akkor kapja meg a csomagot ha kifizeti. Rosszul tudtam, bocsánat.


(Ennek ellenére igen, ki kell fizetni.)

2016. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%

Átutalásos fizetésnél addig nem kezdik meg a szállítást, amíg a pénz be nem érkezett a számlára.

Valamit nyilvánvalóan elszúrtak. Előfordulhat, hogy megpróbálják kifizettetni, de lehet, azon az alkalmazotton verik majd le, aki a hibát vétette.

2016. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy a feladásnál elszúrtak valamit, vagyis utánvétel helyett simán adták fel a csomagot. Innentől az van amit a 2-es leírt.
2016. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!