Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy merjem...

Mit tegyek, hogy merjem költeni a pénzem?

Figyelt kérdés

Régen nem éltem valami jó anyagi körülmények között, jó éhen sosem haltunk, de volt olyan, hogy kikapcsolták a villanyt vagy a telefont, hónap végén már kenyérre alig futotta stb.

Mostmár a férjemmel élek, jó anyagi körülmények között, jól keresek eléggé, a férjem is. (Nem tízmilliókat, de azért a havi számlák kifizetése, bérletek megvásárlása, tankolás, hitel kifizetése, nagybevásárlások elintézése után is marad kb havi 250-300 ezrünk legalább, amiből elrakunk kb 50 ezret minden hónapban. Ami ugye úgymond már nem kell konkrétan semmire)

Viszont én alig merek költeni. Szeretnék sok mindent, de alig bírom magam rávenni, hogy ezt azt megvegyek. Pl a tavalyi szandálom hordtam idén is, holott vágytam egy normális újra, kb májustól július elejéig agyaltam rajta, mire vettem végül egy újat, de aztán hetekig ideges voltam, hogy felesleges volt megvenni, jó lett volna a tavalyi. (Amúgy van sok ruhám, ne értsétek félre, normálisan öltözök, csak hónapokig agyalok, mire veszek pár dolgot magamnak)

Vagy elkap az ideg, ha azt látom pl, hogy fogy a fogkrém meg a szappan, mert hogy megint venni kell, holott van rá pénz, nem okoz gondot.

Ha elmegyek beülni barátnőkkel valahova mások lazán költekeznek, nekem ott van több 10 ezer a tárcámban, de elkap az ideg belül, hogy elköltök pár ezret, mert mi van ha beüt a krach én meg ilyen hülyeségekre szórom a pénzt.

Szóval elég rosszul érzem így magam.

Hogy szokhatnék le erről? Annyira rossz így élni.


2016. júl. 25. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Képzeld el magad 50-60 év múlva, öregen, betegen. Mire akarsz visszaemlékezni? Hogy verted a fogadhoz a garast egész életedben, vagy hogy milyen szép élményeid voltak fiatalon?

Nem lehet folyton attól rettegni, hogy mi lesz ha beüt a krach. Jó, valamilyen szinten készülni kell rá, hogy legyen tartalék, ha egyikőtök pl. váratlanul munkanélküli lesz, de ezt meg is teszitek, van félretett pénzetek. Élni is kell.

2016. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 emberre havi 50 ezer ft félretett pénz egyáltalán nem sok úgy, ha mellette marad min. 200 ezer ft. Én inkább többet tennék félre (min. 100-at) és a maradékot akkor már bátrabban költeném :-)
2016. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy tegyetek félre inkább 100-150 ezret és a többit költsd. Egyszerűen ne görcsölj, ott a tartalék egyrészt, mársézt meg tényleg hogy aarsz élni, vergőni minden 100 fornton vagy végre élvezni is az életet, ha már megdolgozol a pénzedért?

Esetleg havonta pár ezer forintot adj még alapítványoknak, menhelynek, tartós élelmiszert a szegényeknek. Másoknak is könnyítesz az életén és ott lesz az érzés, hogy adtam másnak is, most már nekem is jár a jóból.

2016. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogyha havi 50.000-et költenél (ami szerintem nagyon sok) akkor is maradnak 200.000 tartalékba.


Legyen havi 2 ruhadarab 5000/db-ért, marad 40.

Beülsz valahova barátnőkkel havonta 4x, költesz 5000-et eseményenként, marad 20ezer.


Amit elkölthetsz ha megkívánsz egy fagyit, sütit... Évente félretesztek 2,4+ milliót így.


Amúgy meg ha 50ezret raktok el, a maradék 200-250-et a férjed költi el?

2016. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát sokszor igen, mert ő tud normalisan èlni, van hobbija. Sokszor biztat engem is, hogy vegyek ezt azt, ne sajnáljam magamtòl, de egyelőre nem nagyon megy. Vagy az a 200-250 mèg utazásra szokott elmenni, mert utazni szeretünk, a fèrjem már tavaszra lefoglalt egy külföldi hosszùhètvègèt meg lassan le akarja a jövő nyári nyaralást is mivel idő hiányában idèn nem tudtunk menni.

Èn is szeretek nagyon utazni csak sajnos nekem ott is elrontja a közèrzetem az aggòdás :)

Pedig rakunk is el meg van 2 nagyobb összegünk mèg lekötve mèg règebbről szòval azèrt nem kène annyira aggòdnom de mègis. Nagyon meg tudja keserìteni ez az èletet.

2016. júl. 26. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!