Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire fáj az abortusz?...

Mennyire fáj az abortusz? Pontosan mit csinálnak akkor?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 18:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Sok álszent barom válaszoló (hozzászóló) van. Ha velük esne meg hasonló, akkor másképpen dumálnának. Én ffi vagyok, de ismerősömnek volt ilyen beavatkozása, ill hallottam/olvastam is erről a beavatkozásról. Tehát : válaszd az altatásost (de lehet, hogy alapból úgy csinálják). Akkor nem olyan kellemetlen. A nem várt gyereket pedig EL KELL VETETNI, mert (többségében) belőlük lesznek a félresiklott életű emberek. Tudom, lelkileg nehéz, mert valakinek a saját húsa, saját vére, de ebben a stádiumban még NEM EMBER, csak annak a lehetősége. A sok bigott istenhívő belemagyarázza (akibe tudja), hogy az már ember. Ember attól a pillanattól, amikor megszületik. Természetesen, aki gyermeket VÁR, és kihord, az végig embernek tekinti, mert VÁRJA a megszületését. Akit nem várnak, ill. nem tudnak vállalni (bármely okból), azt el kell vetetni. És amíg orvosilag ez megtehető, addig semmiképpen nem kell embernek tekinteni, csak egy ember lehetőségének.
2016. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Csomorkány ***** válasza:
17%

#11-es: Te Rómában vagy a görögöknél azt szajkóztad volna, hogy három éves kortól ember, mert addig nem tud beszélni. Akkoriban az volt a mainstream.


Persze sok szempontból valóban humánusabb fölfogás volt:

- az anyák számára biztonságosabb

- minimális esélyt a csecsemőknek is adott. Összeszedhették őket a szomjhalál előtt rabszolgakereskedők, gyermektelen szülők, vagy keresztények.


Ha az anyaméhben megölik, esélye zérus.

2016. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Azok esélyei az elsődlegesek, akik már "megvannak", aki csak lehet - ne, nem is biztos, hogy igényelné az esélyt. Ha egy nő úgy dönt (bármely okból) hogy nem akarja megszülni - azt tiszteletben kell tartani, mert megszenvedi ő ezt a döntést, senki nincs annyira az ő helyzetében, hogy helyette dönthessen. (#11 voltam)
2016. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Csomorkány ***** válasza:
25%
Ha nem ember, akkor mitől szenved? Nő benne egy jóindulatú daganat (ami nem osztódik mindenfelé), kivágják oszt jóvan. Persze pontosan értem, hogy nem erről van szó, csak épp ez az árulkodó.
2016. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"minimális esélyt a csecsemőknek is adott. Összeszedhették őket a szomjhalál előtt rabszolgakereskedők, gyermektelen szülők, vagy keresztények."


Ja, mert az abortusznál sokkal humánusabb, ha széttépik a kóbor kutyák, vagy összeszedi és megcsonkítja egy koldus, mert sérült gyerekkel jobban lehet koldulni, vagy elviszi a rabszolgakereskedő, aki akár ötéves korában is bérbeadhatja pedofiloknak... Azok a régi szép római idők, mi?

2016. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Csomorkány ***** válasza:
0%

#15-ös: A megölésénél minden megoldás jobb. Nézz utána, minek nagyobb a büntetési tétele: a csonkításnak, vagy az emberölésnek!


Pedig a megölés az tényleg tiszta munka. Utána nincs panasz. Talán álmodni... Ez a bökkenő.

2016. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
Gátlástalan csúsztatás emberölésnek nevezni az abortuszt. Emberek nagyon szeretnek túlfogalmazni dogokat. Egy ember megszületése egy folyamat. Hivatalosan akkortól ember, amikor megszületett. Egyéb vonatkozásban már korábban is annak tekintik - viszont egy három hónapos embrió még semmi esetre sem az. Nagyon sok mindennek kell ahhoz még és szerencsés módon történnie, hogy ember legyen belőle. Most az, hogy "adunk-e neki esélyt, vagy nem" alacsonyabb rendű kérdés annál, mint hogy a hölgy, akinek a méhében van, kívánja-e megszülni, vagy nem. Ezt hadd dönthesse el ő.
2016. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Csomorkány ***** válasza:
24%
Kulturálisan is, biológiailag is indokolatlan a születés ilyen fetisizálása. A megszületett gyermek még nagyon messze van attól, hogy több legyen, mint egy távoli lehetőség az emberi életre. Igazából súlyos csúsztatás a csecsemők megölését emberölésnek nevezni.
2016. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
#18 rossz nyomon jársz ezzel az ironizáló okoskodással. Szerintem, mi már hagyjuk egymást, semmi értelme ugyanazon köröket újra és újra....
2016. aug. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%

Reggel 9kor felvettek a nőgyógyászati egynapos sebészeti részlegre. Először úgy indul, mint egy normál nőgyógyászati vizsgálat (pl. rákszűrés).Kb. 1 perc alatt felhelyezték a lamináriát (egy ropiszerű pálcika), ez egy pillanatra fáj, de abszolút kibírható. Utána feküdni kell min. 2 órát, én 4-et feküdtem, mire a műtétre került a sor, mert sokan voltak. Közben nem fájt, nem görcsölt a hasam. A műtétnél elaltattak, ami nagyon furcsa érzés volt. Intravénásan adják az altatót, ami csak egy szúrás, mint vérvételnél. Kezdtem elnehezülni, szédülni és nem tudom mikor volt az, hogy se kép, se hang. Semmire nem emlékszem, így tehát nem is fájt semmi. Mindennel együtt 15 perc alatt megvolt a műtét, a szobában ébredtem fel és utána teljesen észnél voltam. Délután 5kor már mentem is haza. Vérezni sem igazán véreztem, utána 2 napig volt barnás folyás, majd 1 hét múlva ismét egy kevés, de sem a hasam, sem más testrészem nem fájt. Összefoglalva a menete:

1. lamináriás tágítás

2. fekvés

3. altatás és műtét

4. ébredezés, pihenés, majd ha kiment teljesen az altató hatása és semmi komplikáció vagy nagyobb vérzés nincs, akkor lehet haza menni.


Az egész előtt az ügyintézés menete:

El kellett mennem egy állami nőgyógyászati szakrendelésre, mert csak az olyan papírt fogadják el a Családvédelmi Szolgálatnál (magánorvosét nem). A CSVSZ-nél voltam hétfőn, ott adtak egy igazolást, hogy megjelentem, csütörtökön kellett visszamenni és akkor kaptam jegyzőkönyvet, csekket (29710 Ft). Szerencsére nem faggattak, nem akartak rám beszélni semmit. Időközben elmentem egy vérvételre, megállapították a vércsoportom (ez kell a műtéthez), konzultáltam egy altatóorvossal. Következő hétfőn mentem a kórházba.


Összefoglalva: fizikailag nem fáj, lelkileg más téma..

2016. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!