Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Már régen. Hogyan, hol...

SOS! Már régen. Hogyan, hol jelenthetek fel egy céget, aki hitelképtelen kisvállalkozónak adott hitelbe árut, és miután a kisvállakozó belebukott, a felelőtlenül kiadott árunak megfelelően, a kezes viszi el a balhét, mert más, nincs aki fizessen?

Figyelt kérdés
A hitelképetelen alatt azt értem, hogy mindenét, még a gyerekit, anyját, anyósát, feleségét is jelzálog alá vette, így volt a hitelbe kapott áru idején hitelképes. Akik ezt a nagycégnél meg merték tenni, azok vígan élik az életüket.

2016. aug. 7. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz most már semmit, annak idején nem kellett volna aláírni kezesként a papírt.
2016. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. A VOLNA..az teljesen fölösleges tanács. Egyetelen kezes ember se írta volna alá, ha tudja, mi lesz a következménye. Engem a MA érdekel, mert ez van! És az a k...cég, él és virul, akik anno ott engedélyezték, hogy kiadjanak nagy tömegű árut hitelbe, de úgy, ahogy írtam, hogy az az ember NEM volt hitelképes. Olyan választ várnék, aki azt tudja a tudása alapján tanácsolni, hogy igen, indítható per a cég ellen. Aljas, szemét világban élek, ahol a kisembernek kell elvinni minden balhét, annak, aki hülye volt, tájékozatlan, de nem agyafúrtan gonosz. DE! ha azt mondom, ami valójában helyes jelző, hogy mindkét fél abszolut felelőtlen, akkor ennek terhét is egyenlően kellene vinni. Aki még olvas, nyugodtan írhat privátba
2016. aug. 8. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hitelező cég az aljas, hanem az, aki felvette és nem fizette vissza. Neked vele van dolgod, őt kellene szídni, piszkálni.
2016. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát, valószínűleg, igazad van...hisz egy cég, miért gondolkodna a hitelező belebukásának következményeivel.
2016. aug. 8. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!