Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladhatom az ingatlant ingatla...

Eladhatom az ingatlant ingatlanos kihagyásával?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kizárólagos szerződést kötöttem egy ingatlan irodával. Eddig három érdeklődőt hoztak elég sürgős lenne az eladás. Most egy ismerőst érdekelné a lakás. Eladhatom az ingatlanos tudta nélkül? Én "hoztam" a vevőt, nem ők.


Vagy esetleg más megoldás szóba jöhet? Nem érzem igazságosnak, hogy kifizetek konkrétan 700 e. Ft-ot a "semmire" (tény, hogy dolgoztak vele) de ennyit azért nem.


Mi lehet a következménye?


Még egy érdekes pontja van az eladásnak, hogy én írtam alá egy szerződést az ingatlanosokkal miközbe az édesanyámé a lakás, meghatalmazásom nem volt, természetesen tud az eladásról, amit én intézek. Ez így mennyire jogszerű, hogy meghatalmazás nélkül kötöttek velem szerződést?


2016. aug. 8. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen abba is belemennék, hogy a jutalék felét kifizetném, mert nekik is volt dolguk az ingatlannal. Nem szeretném, ha ők nem kapnának semmit és kibújni a felelősség alól honorálni szeretném az eddigi sajnos eredménytelen munkájukat.
2016. aug. 8. 16:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Az lehet a következménye, hogy behajtják rajtad, rajtatok a jutalékukat.

Egyezkedni lehet, ez csak az irodától függ. Lehet simán belemennek, nekik is jobb a kevés, ami több mint a semmi és pereskedni sem kell.

A szerződés már érdekesebb, ismerni kellene pontosan a a tartalmát, de ezt az édesanyád támadhatná meg, kérdés milyen eredménnyel, ha egyébként tudomása volt róla.

2016. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Általában ezeket a szerződéseket fel lehet mondani egyoldalúan. Mi is csináltunk ilyet. Felhívod őket és megmondod, hogy nem vagy elégedett a munkájukkal, felbontod a szerződést. Ha az ismerősöd sose találkozott vagy hívta az ingatlanosokat, ebből nem lehet problémád.
2016. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy hajthatnák be rajta, hisz nem ő a tulajdonos, az eladással nem neki lesz pénze!

Ezt bukta az ingatlaniroda.

Én a felét sem fizetném ki, ne viccelj már, feltette netre, meg elvitt oda 3 érdeklődőt, az órabére + benzinköltség nem több 10 ezernél, erre miért fizetnél ki 350 ezret???

Egy fillért se!

Vagy ha annyira mindegy a pénz, hogy ez neked semmi, akkor adj belőle nekem is.

Ezek hiénák, a semmi munkáért vagyonokat akarnak leakasztani.

Nem tudnak fogást találni rajtad, mert alá sem írhattad volna a szerződést. Ez egyértelműen az ő hibájuk, nem voltak elég körültekintők. Kérhettek volna egy tulajdoni lapot, vagy korábbi adás-vételit, vagy hagyatékit. Bármit, ami igazolja, hogy a tied. De bamba volt az ingatlanos, így nem tartoozl neki semmivel.

2016. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Kizárólagos szerződést kötöttél?

Gratulálok!

2016. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:
44%

Már megint a hülyeség megy ezerhatszázzal...

"kizárólagos szerződést kötöttem"

Annak adod el, akinek akarod. DE eladáskor szépen kifizeted az ingatlanost, ha már önként felszálltál a szopórollerre.

2016. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

KifizetNÉ, ha ő adNÁ el.

De nem ő adja, nem ő a tulaj, így szerződést sem köthetett volna.

Így nem hajthatják be!

Esetleg ha a szerződésben szerepel, hogy "Én, mint 1/1 tulajdonos, megbízom a ... céget..."

Akkor ez lehet okirathamisítás, de pénzt behajtani rajta nem fognak.

Nincs miből, mert nem szerez vagyont, nem is ad el semmit!


Nem kell ennyire arcoskodni, hogy "Gratulálok", meg hasonlók. Alapesetben, ha az övé lenne, akkor fizethetne, mint a katonatiszt. De nem az övé.

Konkrétan a semmire kötött szerződést.


Azt írta alá, hogy az Ő!!!! házát adja el a cég. De neki nincs is háza!

Ha az anyja házát eladja az anyja, azért ő nem fizet egy cégnek!

2016. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki ilyen cipőbe járna leírom, hogy mi történt.


Először felhívtam az ingatlan irodát és megfordítva adtam elő a szituációt, mintha én lennék a tulaj és a nevembe a testvéremmel kötöttek szerződést felháborodva kérdőre vontam, hogy ez hogy lehetséges. Már az irodavezetőnek adták át aki biztosított róla, hogy ez nem érvényes szerződés. Nem győzött elnézést kérni.


Majd rá pár percre felhívtam az ingatlanost, hogy megveszi egy rokonom, mire ő elkezdte mondani, hogy sajnos a szerződés blabla...

Mikor befejezte a szövegét mondtam, hogy igen csak, hogy a nem a tulajdonossal kötöttek szerzőst. Teljesen ledöbbent, mondta, hogy visszahív. Egy óra múlva hívott, hogy mikor tudunk találkozni a kulcs miatt.


Gondolom rájöttek, hogy ezt elcseszték. Pedig eléggé rákattant :D

2017. márc. 23. 10:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ugye.

Biztos voltam benne, de azért az arcoskodott itt is, aki a rossz választ adta, hogy márpedig neked fizetned kell.

2017. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!