Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Nyugaton egyesek szerint...

Ha Nyugaton egyesek szerint ugyanúgy nyomorognak a munkások mint Magyarországon, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés

Pl Grazban (kelet-Ausztria, 300 ezres város) egy 35nmes garzont ki tudsz bérelni 400 euró környékén, ráadásul ez rezsivel ennyi.


[link]


Holott egy minimálbéres is keres 1100 euró körül, nincs egységes minimálbér, de pl a vendéglátós minimálbér ekörül van, kicsit több.


Ráadásul 13-14 havi fizetést is kapnak a munkások. Nálunk ez scfi hogy egy takarítónő vagy egy mosogató ilyesmit kapjon.


Magyarországon a kőkemény nettó 7x ezres minimálból nem hogy a Grazhoz hasonló nagyvárosokban, de még a kisebb városokban se nagyon tudsz bérelni semmit.


Budapestről ne is beszéljünk, ott még szobabérlésre se elég a minimál. Holott Bécsben simán tudsz szobát bérelni 300-400 euró között, de egy olcsóbb garzont 500-600 között van. A 600 sok, de a vendéglátós minimál ennek majdnem kétszerese.



Budapest mit kínál? Ugyanezeket a 35 nmes garzonokat 90-*100+ezsiért adja ki a sok tulok, leszarva hogy van aki 70-80 ból él!


Ráadásul aki bemegy pár boltba pl AUsztriában, gyorsan látja hogy a négyszeres fizetés mellé, az árak nem négyszeresek.


Tehát az 1100 eurós elvileg éhbérből % osan kevesebb megy el kajára mintt pl a 75 ezres magyar éhbérből.



Miért mondogatják hogy Nyugaton ugyanúgy nyomorognak a munkások és nem is alacsony a magyar bérek, miközben a hülye is látja hogy sokkal jobban élnek Nyugaton a munkások?


És miért lesznek Magyarországon radikális béremelések a munkásosztály körében?


2016. aug. 8. 17:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Jobban érzed magad attól hogy időről időre levered ezt a hisztit az oldalon?
2016. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%

Azért van, mert aki béna volt kimenni az azzal nyugtatja magát hogy kint sem jobb az élet mert minden arányosan drágább, de aki azt írja az tuti, hogy M.o.-n él.


Csak azt sajnálom ebben a témában, hogy dezinformál sok fiatalt aki kimenne külföldre és elveszik a lelkesedésüket. Én is voltam olyan buta tök idióta hülye bal*. hogy hallgattam az ittlévőkre és amikor volt munka, VISSZAMONDTAM. Most itt rothadok a 30 fokos panelban egy külföldi szép kis minigarzon helyett ahol tele lenne tömve a hűtő mindenféle finomságokkal.

2016. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

ja, csak éppenséggel Budapest nem egy 300e-es város, hanem egy 2 milliós FŐváros. Nézd már meg, hogy egy 2 milliós fővárosban mennyiért is kapsz külföldön egy 35nm2es garzont?


Ha ennyire tetszik nyugat, akkor miért nem költözöl oda. Ha ott élsz, akkor meg miért rinyálsz Magyarország miatt?

2016. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy ezek az emberek kicst sem törődnek azzal, hogy elrontják mások jövőjét lebeszéléssel Nyugatról. 2. voltam.
2016. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, leírtam hogy Bécsben mennyi! Látom elolvastad az irományom tüzetesen..


Ha azt hiszed az a normális hogy több mint egy fizetést elkérnek egy garzonra (Budapesten ez megy) akkor nézegess bécsi albikat! Érdekes módon ott nem ilyen 1000-1200 + rezsi egy garzon... holott Budapesten ilyen arányok vannak.

2016. aug. 8. 17:55
 6/33 anonim ***** válasza:
55%
hol látsz te bécsben 400 €-ért bármit is? 600-700 € a leglepukkantabb kicsi lakás is, emberi lakások meg 900-től kezdődnek.
2016. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%

600-700 € a leglepukkantabb kicsi lakás


és itt mennyi? 70E+rezsi ami már magában több, mint a minbér. :D


szeretnél te egy lepukkant kicsi lakást arányosan annyiért a minbérhez képest mint külföldön van.

2016. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Döbbenetes a szövegértelmezés teljes hiánya.


Sehol nem írtam 400 eurós bécsi garzont.


500-600 eurót írtam, hogy aközött már lehet kapni garzont.


Ami soknak hangzik forintba, csakhogy az 1100 euróból fenn tudod tartani ha úgy van.


Próbáld meg pl gyorséttermi munkásként ezt Budapesten.


Szobát is alig bírsz fenntartani!

2016. aug. 8. 18:07
 9/33 anonim ***** válasza:
56%
ki kötelez arra, hogy gyorsétteremben dolgozz? szabad ország vagyunk, ott dolgozol, ahol el tudod magad adni.
2016. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ja hogy ne akarjak ott dolgozni mert szerinted se lehet megélni annyiból?


Érdekes Nyugaton megéltem belőle...


A magyaroknak meg ezzerel nyomatják hogy maradjanak csendben mert Nyugaton ugyanúgy sakkoznak a számlákkal a munkások.


Ordas hazugság!

2016. aug. 8. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!