Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baj lehet nekem abból, ha...

Baj lehet nekem abból, ha nagykerben vásároltam?

Figyelt kérdés

Észre sem vettem. A kasszánál: név, lakcím. Én meg csodálkozom, hogy minek. Életemben nem voltam még nagykerben, nem tudom hogyan működik. A pénztáros mondja, hogy az áfás számlához kell. De nem csak cégek/válalkozók/egyéni válalkozók kérhetnek áfás számlát? Én csak egy sima egyszerü magánember vagyok. Így nekem bajom nem lesz? Vagy ne foglalkozzak vele? Tegyem be az áfás számlát a kukába azt felejtsem el?

Meg egyrészt: nem az állandó lakcímem adtam meg, hanem azt, ahol lakom. (Még csak ideiglenesen sem vagyok bejelentve) Meg még ezt a címet is elírták.


2016. aug. 31. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A bolt eladott neked? El!

Te cégnek füllentetted magad? Nem.

Nyugi!


Ha nem kértek cégadatokat a számlához, akkor az egy nagy- és kisker üzlet volt egyben. Számlát meg nem kérhet/kaphat a vevő, hanem - néhány kivételtől eltekintve - kötelező is adni.

2016. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bárki kérhet áfás számlát.
2016. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!