Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Negyven felettiek vannak itt?...

Negyven felettiek vannak itt? Ti a fizu/nettó bevétel hány százalékát teszitek félre egy hónapban hosszú távra? Csak sima megtakarításba vagy be is fektettek (befektetési jegy, nyugdíjalap, ilyesmi)?

Figyelt kérdés
Én a fizum 60 %-át rakom félre. Ennek 15%-a nyugdíjalap, a többi bankbetét (egyelőre). Nem feltétlen 70 éves korom utánra gyűjtök. Úgy gondolom sajnos mindig van esélye egy nagyobb betegségnek, esetleg megszűnik a cég/munkakör stb, akkor érdemes nyelvet tanulni, stb. De az is előfordulhat, hogy pl. 55 éves korára (neadjisten!) lerokkan az ember (pl. stroke, vagy ilyesmi) és akkor aztán nyomoroghatunk, ha CSAK és kizárólag az államra bízzuk magunkat.
2016. szept. 4. 11:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
39 nő vagyok :D és látogató párkapcsolatom van fél éve
2016. szept. 4. 12:25
 12/23 A kérdező kommentje:
Régebben ki akartam menni nyugatra dolgozni, de meggondoltam magam. Jobb itt nekem. Nem túl jó ez az ország, de Bp-hez közel lakom, szerencsés vagyok a családommal, szóval tényleg nem lehet két életet egy kalap alá venni. De rengeteg mindenről lemondok. Se fodrász, se kozmetikus, ilyesmi abszolút nem érdekel. Régebben igen, ma már nem. Megváltoztam. Megöregedtem :) Szerencsére a pasim honorálja. Ő az én ellentétem. Ez van.
2016. szept. 4. 12:28
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdezőt dicsértem, nem Téged, 1. válaszadó!

Az nem nagy cucc ha havi nettó 1 millából tudsz félretenni!

2016. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

gratulálok a megtakarításodhoz.

Nekem nincs ennyi, ellenben van életem.

2016. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Megértelek. Tulajdonképpen bármelyik pillanatban meghalhatunk, és akkor az járt jól, aki élt.

Viszont én rettegek a betegség okozta szegénységtől, a nincstelenségtől. (a betegségtől, haláltól érdekes módon nem) Az öregkortól se félek, rengeteg öreget ismerek, aki folyamatosan dolgozik,szóval ha egészség van, akkor pénz is van. Valószínűleg túl sok baloldali médiát olvastam. Lehet, pár év múlva elmúlik ez az időszak, majd meglátom. Amúgy nem olyan vészes, mert napi 12 órát elvesz a munkám, nyolcat alszok, marad négy naponta. A hétvégéket átalszom, és rengeteget olvasok. Persze sokkal kellemesebb lenne, ha én is élnék, de a félelmeim a jövőtől otthon tartanak.

2016. szept. 4. 12:56
 16/23 A kérdező kommentje:

14 éves koromtól 19 ig egyetlen párkapcsolatom volt. Utána 21 éves koromtól 28-ig egy másik. Utána 10 évig egyedül voltam , néhány sikertelen ismerkedéssel. Most ő a harmadik. Ha ez neked k.r vaság, ám legyen.

Soha nem csaltam meg senkit. Amúgy ez hogy jön ide a pénzügyi kérdésekhez?

2016. szept. 4. 13:09
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Az hogy otthon gubbasztassz, az azt jelenti, valami nem stimmel. Mindenki félre tudna tenni, ha csak két váltás ruhája lenne, három család lakna egy garzonban, zsíroskenyeret enne, vizet inna. Csak ennek nincs értelme.
2016. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval aki jól érzi magát otthon, az nem normális.

Én ezt ebben a világban bóknak veszem :)

2016. szept. 4. 13:23
 19/23 A kérdező kommentje:

Sokféle ember van, nincs két egyforma. Mindenki másképp gondolkodik. (már akit nem manipulált szét a média)

Ha ez számodra ennyire visszatetsző életforma, akkor örülj neki, hogy a tiéd más. Nekem vannak félelmeim, és ezt vállalom. Ez van.

2016. szept. 4. 13:26
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha strokeot kapsz, és fekszel otthon mint egy darab fa, nem fog vígasztalni hogy milliós megtakarításod van.
2016. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!