Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet itthon még...

Miért nem lehet itthon még egy nyamvadt irodai munkát sem kapni?

Figyelt kérdés

4. hónapja vagyok munkanélküli, előtte hr-es tapasztalatot szereztem egy kisebb cégnél.

Most, fél diplomával (egyelőre nyelvvizsga nélkül, alapszintű angollal) egy nyamvadt irodai munkát sem kapok. Még mondják, hogy munkaerőhiány van..ja, éhbérért, fizikai munkaerő.

Nem tudom megérteni, hogy hova tűnik az a sok munkahely, ha állítólag mindenki megy ki külföldre. Lassan már én is ott tartok, hogy itt kell hagynom a megszokott kis életemet, a páromat, a kutyámat, mert nem kapok itthon normális munkát. Márpedig éhbérből ma már albérletet se lehet fenntartani, nem hogy a rezsit és egyéb alapköltségeket kifizetni.

El vagyok keseredve, azt hiszem kezdek befordulni...már fejvadász céghez is leadtam az önéletrajzom kb 2 hete, de semmi.


Van olyan még, aki hasonló problémával küzd rajtam kívül, vagy bennem van a hiba?



2016. szept. 7. 07:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Tehát se diplomás, se nyelvtudás is, se normális tapasztalatod és enyhe, 4 hónap alatt nem esett az oledbe egy vacak irodai meló... Enyhe, gonosz ez a világ....
2016. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1 éves tapasztalatom van hr terén, és angolom is van, bár tény, hogy az évek során alaptudásra kopott. Ejnye, nem beszólást kértem, hanem olyanok válaszát, akik hasonlóan így jártak.
2016. szept. 7. 07:47
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként 6 éve ezek nélkül is simán kaptam még irodai munkát.
2016. szept. 7. 07:48
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem diploma, angol felsőfok és 10 év Hr tapasztalat-választ sem kapok a pályázataimra.


Ha mégis, akkor kis cégek csak: nem jelentenének be, csak 4 óra minimálbérre jelentenének be. Normális nagy multi nem válaszol, holott azelőtt multinál dolgoztam.

2016. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Benned van a hiba :p


Irodai munkásból nincs kevés, főleg a te kvalitásaiddal. De amúgy ne érezd magad nagyon rosszul, átlagosan másfél év, mire valaki talál munkát. Nekem 8 hónap volt.

2016. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-es, mit teszel akkor? Az a bajom, hogy már külön élek 2 éve, lassan a munkanélküli is lejár, és nem tudom miből fogom eltartani magunkat...kasszás munkák meg minimálbért adnak, plusz hétvégén is dolgozol. A hétvégi munkával még nem is lenne baj, ha mondjuk legalább 120-at megadnának nettóban.


Én most egyre inkább azon agyalok, hogy kimegyek külföldre pár hónapra, összekaparni valamit..de véglegesen sajnos nem tudok kimenni, mert párom katona itthon. Ha tehetném, már rég nem élnék itt.

2016. szept. 7. 09:10
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Elfogytak az irodai munkahelyek ennyi.. A többség erre vágyik, 8-16-ig kényelmes meló az íróasztal mögött, kv, cigi, klíma legyen, meg egy stabil 150-200 ezer.

Kereslet/kínálat aránya elég rossz, mert több százan jelentkeznek irodai munkákra.


Nem nagyképűség de én hiányszakmával válogatok a cégek között, mert szinte az összesnél van felvétel. Itthon nettó 400, kint 800 a pénz. Ez van sajnos.

2016. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Külföld a megoldás.


Utolsó! Kávé, cigi, klíma nem hiányzik nekem, nem élek velük, a klímára meg allergiás vagyok.

2016. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es, ha nem vagyok pofátlan, mi a munkád?
2016. szept. 7. 10:32
 10/16 A kérdező kommentje:
IT, informatika?
2016. szept. 7. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!