Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet itthon még...

Miért nem lehet itthon még egy nyamvadt irodai munkát sem kapni?

Figyelt kérdés

4. hónapja vagyok munkanélküli, előtte hr-es tapasztalatot szereztem egy kisebb cégnél.

Most, fél diplomával (egyelőre nyelvvizsga nélkül, alapszintű angollal) egy nyamvadt irodai munkát sem kapok. Még mondják, hogy munkaerőhiány van..ja, éhbérért, fizikai munkaerő.

Nem tudom megérteni, hogy hova tűnik az a sok munkahely, ha állítólag mindenki megy ki külföldre. Lassan már én is ott tartok, hogy itt kell hagynom a megszokott kis életemet, a páromat, a kutyámat, mert nem kapok itthon normális munkát. Márpedig éhbérből ma már albérletet se lehet fenntartani, nem hogy a rezsit és egyéb alapköltségeket kifizetni.

El vagyok keseredve, azt hiszem kezdek befordulni...már fejvadász céghez is leadtam az önéletrajzom kb 2 hete, de semmi.


Van olyan még, aki hasonló problémával küzd rajtam kívül, vagy bennem van a hiba?



2016. szept. 7. 07:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%
Tuti It-s...
2016. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ilyenkor jön az, hogy elgondolkozom, miért nem tanulom ki az IT szakmát, de most öltem bele másfél milliót a fősuliba.. vérlázító.
2016. szept. 7. 11:13
 13/16 anonim ***** válasza:
11%
Kamionozok, én tudok egy helyben annyit a gép előtt ülni. Meg untat is az IT.
2016. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kerdezo mi lenne ha mondjuk elvallalnal egy alantasabb penztarosi vagy eladoi munkat? mert ugye az is tobb mint a semmi. vagy az tul megalazo? gondolom a minimalber is tobb mint a nemsokara lejaro munkanelkuli sagely.
2016. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával közmunkában irodán dolgozom, többen vagyunk az osztályon közfogisok, mint a normál dolgozok, a fizu szar, de a munkaidő baráti. 10 hónap után adtam fel az álláskeresést és kértem magam közmunkára, pedig nálam a könnyű fizikai, pl árufeltöltés is vállalható lett volna.
2016. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én december óta kerestem munkát. Bevallom, mivel mindvégig volt hallgatói jogviszonyom, és egy nagyon jó diákmunka állásom, nem törtem magam annyira, hogy napi 100 önéletrajzot küldjek, de kerestem intenzíven, mindig bent volt a jelentkezésem legalább 3-4 helyen. Egy diploma már megvan, a másodiknak a vége van hátra, bár annyira nem izgat már, de persze be kell fejezni, ha már az ember idáig eljutott. Nyelvvizsga is van, bár a tudás valóban kevesebb, általános kommunikáció menne. Szakmai tapasztalat kicsit kevesebb, mint két év.

Mikor már nagyon rezgett a léc, jelentkeztem nagyobb áruházba vevőszolgálata is, és nem hívtak vissza végül, pedig még a metrón is lehetett látni a hirdetésüket, hogy most sok ember kell.

Az a baj az irodai munkával, hogy néhány területétől eltekintve nagyon kevés az olyan hely, ahová ne lehetne szinte bárkit felvenni, akinek legalább érettségije, és normális felfogása van. Márpedig ilyen ismerős mindig van a láthatáron, és ha üresedik egy hely, a kollégák már pedzegetik általában, hogy lenne egy jelentkező... És hát miért is ne tennék, az ember szeretne segíteni a barátoknak, rokonoknak.

Ez alatt a kb 10 hónap alatt sok olyan hirdetésbe futottam, aminél gyanús volt, hogy ki van írva valakire. Pl. adott hónap 24-ig lehetett jelentkezni, majd 25-én egy háromtagú bizottság elbírálja a pályázatokat. Minden interjúztatás nélkül. Vagy alul apróbetűben ott van, hogy megegyezés alapján elvállalható a munka 4 órában is, ha a jelentkezőnek úgy megfelelőbb. 1 éves, gyesen lévő emberke helyére kiírva. stb. stb.

Volt, hogy nemcsak az összes pályázati feltételnek, mindhárom előnyt jelentő kritériumnak is megfeleltem, megvolt az a plusz papírkám, amit odaírtak, és nem gyakori, mégis jött az e-mail, hogy nem kerültem bele abba a körbe, akiket behívtak. Hát jó.

De nem okolhatunk mindig mást se. Biztosan volt olyan interjúm is, amit én rontottam el valamivel, habár nem tudnám megmondani, mivel. Végül egy ki sem írt állásra vettek fel, egy ismerősöm munkatársának a megüresedett helyére. Az vigasztal, hogy mivel nem volt meghirdetve, legalább nem ringattak bele embereket, hogy az övék lehet az állás.


A kulcs tehát az, hogy olyan helyre próbálsz bekerülni, ami nagyon kevés speciális kvalitást igényel, így egy-egy állásra több száz, de akár több ezer jelentkező is juthat.

2016. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!