Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itthon havi bruttó 1,2 millió...

Itthon havi bruttó 1,2 millió forint mennyivel jobb mint külföldön (Pl:Németország, Ausztria) ugyanennyi pénz Euróban?

Figyelt kérdés
A két szülőm összes keresete kb 1,2 millió/hónap de nem tudom pontosan. A házunkban élünk hárman 2 autó van amikkel rengeteget utazunk. Aki kiment külföldre és havonta milliós nagyságrendben keres (forintban persze) ők hogy viszonyulnak azokhoz képest akik itthon kapnak ennyit? Úgy értem, hogy akik kimennek nekik csak az anyagi gondjaik oldódtak meg (azt esznek amit akarnak, akkor utaznak autóval amikor akarnak, nem fogy el a pénzük hó végére) vagy telik nekik "luxusabb" szintű dolgokra is ami itthon ennyi pénzből megoldható lenne? (tudna venni F10 es BMW-t akár használtan, és költene egyéb felesleges dolgokra mondjuk ha van otthon bőven mit enni ő akkor is beutazik messzire drágább éttermekbe rendszeresen).

2016. szept. 8. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Mi ez a kerdes? Most itt menozni akarsz, hogy apuci-anyuci jol keres?


Ha lenne egy kis eszed akkor tudnad, hogy kulfoldon, 1.2 millio sok helyen xart se er. Pl. Itt csak 1.000.000 Ft a lakasberlet mifelenk. 2 szoba, nappali, terasz, metromegalloval szemben.


Ha otthon nem tud a penzbol F10-es miafaxomat venni akkor kulfoldon megugyse. Hogyan jonne ki neked a matek? Kint dragabbak a dolgok, nem hogy olcsobbak.


Na menjel vissza tanulni. Elkezdodott a suli.


Ui.: amugy nem erdekel, hogy ki mennyit keres, az erdekel, hogy en mennyit keresek, viszont az elkenyesztetett burzsuj kolykoket ruhellem, akik anyuci-apuci penzevel vagnak fel, agyuk meg nulla van. Az ilyeneket jo megnezni felnottkent hogy mekkora hatalmas senkik lettek, mint par regi osztalytarsam.

2016. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Minden költséget összevetve (adók, termék és szolgáltatás árszínvonal, lakhatás, rezsi, szórakozás, stb...) Magyarországon egy adott munkabér (legyen a kedvedért 1,2 millió HUF) Angliánál ~ 30-40%-al ér többet.


Magyarul azonos életszínvonal mellett amíg angliban feléled a teljes 1,2 milliónyi béred addig itthon a 30-40%-a megtakarítás marad (pedig azonos színvonalon élsz, ugyan annyit eszel, tankolsz, ugyan olyan házban laksz, stb...).


Ez országonként változó. Németországban kisebb a különbség míg Norvégiában lényegesen nagyobb.

2016. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleg furcsa a kerdesed. Nyilvanvaloan nyugaton ugyanannyi penz sokkal kevesebbet er mint Magyarorszagon, mert sokkal magasabbak az arak, kulonosen az ingatlanok es a szolgaltatasok.


Pontosan mire is vagy akkor kivancsi?

2016. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itthon nyilván többet ér. Kint drágább a lakhatás, a szolgáltatások, az üzemanyag és nem olyan sokkal de a kaja is! Ha viszont kint keresi meg, és itthon költi el az ember ezt az összeget (mondjuk a határ mellett él) az a legnagyobb királyság. Ahhoz, hogy itthon ennyit kapj alkalmazottként eléggé kihajtanak, és óriási a felelősség is.
2016. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

# 4


Azt írta a kérdező, hogy a két szülő keres ennyit. Vagyis br. 600e / fő. Ehhez igazából még vezetőnek sem kell lennie egyiküknek sem egy multinál.

2016. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy igazából mire vagyok kíváncsi. Sok külföldön dolgozó magyar beszél arról, hogy neki milyen is kint de valaki panaszkodik a magas árakra, valakik szerint nem vészesek (ugyanabban az országban). Szóval nekem nem egyértelmű azok alapján amit hallottam, hogy ott mennyi is az a pénz amivel az adott országban ahol dolgozik a kelleténél jobban kitud e jönni. Angliáról hallottam csak egyértelműen, hogy oda nagyon sok kell a magas árak miatt viszont azt nem tudom, hogy máshol forintban mennyinek megfelelő euró kell a jó élethez (nyilván ha belevesszük az ottani élet költségeit).
2016. szept. 8. 20:48
 7/12 A kérdező kommentje:
A kedves elsőnek üzenem, nem felvágni akarok de én nem mentem ki úgyhogy kíváncsi vagyok a kint dolgozók véleményére. UI: Okosabb vagyok a te régi osztálytársaidnál úgyhogy ami velük történt annak az ellentétét képzeld el nálam. Amúgy én se szóltam be senkinek neked se kéne.
2016. szept. 8. 20:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Havi brutto 1,2 milla 2 embertol nem olyan nagy kulonlegesseg Magyarorszagon, ket kozepesen eros alkalmazotti fizetes.


600 bruttobol havi szinten 400 netto marad meg, (kedvezmenyeket nem ismerjuk) az 1300 euro, osszesen 2600.


Az egy csaladnak nyugaton eleg gyenge jovedelem, komolyabb nemet nagyvarosban csak lakhatasra elmegy tobb mint a fele.

2016. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert vegyesek a visszajelzések mert különböznek az emberek igényei. Ha valaki itthon jol keres, hetente jar pldodraszhoz, vesz új ruhát, sokat jar étterembe es keres otthon 600000et majd kikoltozik Londonba ahol keresne 3500 gbpt (1.400.000) akkor tuti panaszkodna, hogy minden draga es nem tudja ugyan azt az életet élni, mert draga a lakas, az étterem, stb...


Ha a BAZ megyei melos keres itthon 80.000et, kenyeren es a legolcsóbb szarazkolbaszon él, otthon lakik a tanyán, ruhát max turizik es ettermet max akkor látott kívülről mikor a falu kifozdeje előtt elsétál az ha kimegy London külvárosába es keres 1700 gbpt (680.000 ft) meloskent akkor ő.meg fog lepődni mennyi Mindenre lesz pénze amire eddig Sosem volt...

2016. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért bírom az egyes hozzászólót, aki kifakad, hogy utálja a pénzzel menőzőket, de azért félmondatban megemlíti, hogy neki egy milka a lakbére :D
2016. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!