Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany mint befektetési forma?

Arany mint befektetési forma?

Figyelt kérdés

Csak elméletben foglalkoztat a téma.

Ha valamelyik pontban netalán túlságosan nagy banalitás hangzana el,úgy ne rójatok meg érte,mert semmit nem tudok a pénz világáról,illetve a befektetésekről. Köszönöm!


Tehát. Mindenki azt állítja,hogy aranyba tenni a pénzt szinte az állampapír után a legbiztosabb jövedelmező forrás hosszú távon,hiszen az arany ára mindig növekszik,míg a pénz értéke romlik. Az arany mindig is az értékállóság megtestesítője volt, mióta világ a világ.


Viszont,hogyha ekkora nagy haszon van benne,akkor miért nem fektet bele mindenki pénzt?

Miért van ilyen nagy hullámzás az árfolyamában?

Valóban megérné?


Köszönöm a válaszokat!


2016. szept. 9. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó biznisz, főleg ha trombitarezet veszel "certifikáttal" mint a többi balek...
2016. szept. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Amíg ezek a "befektetési" "arany" tömbök műanyagba vannak öntve addig sezrintem nincs miről beszélni, mert se mérni nem tudod őket pontosan, se tesztelni, hogy valóban arany e.


Mellesleg a ma i technológiákkal még egy "hibátlan aranytömb esetében is meg lehet csinálni, hogy másik fémet tenni a közepébe a tömegkülönbségeket meg légzárványokkal kijátszani, és milligramra pontosan kihozni a megfelelő tömeget..


Akkor inkább gyémántba fektess.

Ott nagy trükk nincs, mert rádobod mérlegre vagy belenézel a mikroszkópba és látsz mindent.

2016. szept. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok venni,és nem is tervezem a távoli jövőben sem.

Próbálom megérteni ennek a dolognak a mibenlétét.Jó olvasgatni és tisztában lenni az efféle dolgokkal.


Más a Való Világot nézi ezzel egy időben.

2016. szept. 9. 01:25
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem igaz, hogy az arany valami hiperbiztos befektetési forma, és az sem igaz, hogy folyamatosan nő az értéke.


Pár éve 1800 dollár felett volt egy uncia értéke, most 1335 dollár. És közben semmit sem kamatozik vagy osztalékot sem ad.

2016. szept. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem kamatozik, de nem is veszít az értékéből, ezért olyan biztos, mivel soha nem lesz belőle annyi, hogy inflálódni tudjon.

Az elektronikai eszközökben lévő gagyi-arany nem számít.

2016. szept. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne veszíthetne értékéből? 2009-ben 1800 dollár volt az arany, most 1335. Ha 2009-ben vettél aranyat, elvesztetted a pénzed egy negyedét, és még kamatot sem kaptál.
2016. szept. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
6:54, egyszerűen azért, mert egyre kevesebb van belőle, és egyre többet fog érni. Attól hogy néha esik az értéke mert találtak új lelőhelyet, még nem fog inflálódni, ahogy a gyémánt sem. Lepontozni pedig én is tudok, rögvest be is mutatom.
2016. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedés, hogy egyre kevesebb van az aranyból.


Valójában egyre több van belőle, hiszen folyamatosan zajlik a bányászat, és az egyszer a felszínre hozott arany gyakorlatilag az idők végezetéig használatban marad. Ma már az ipari felhasználású arany döntő részét is újranyerik az újrahasznosítás során. Nem olyan ez, mint az olaj vagy a szén, hogy a felhasználás során megsemmisül.


Az aranyárat meg nem az mozgatja, hogy néha találnak egy új lelőhelyet, vagy kimerül egy másik, hanem elsődlegesen pszichológiai tényezők, meg az, hogy éppen mennyien házasodnak Indiában.

2016. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ékszerészeti aranyról beszélek, nem az ipari fosadékról, azt bevinnéd a zaciba, körberöhögnek. Ugyanúgy ahogy fúróhegyet meg lemezjátszó tűt se viszel ékszerészhez, mert semmi értéke nincs, hiába gyémánt.


Abból az aranyból, ami fedezetként szolgálhat, valóban egyre kevesebb van, különösen, hogy az értékállósága miatt mindenki azt halmoz fel, tehát nem kerül forgalomba, maximum ha valaki nagyon szar anyagi körülmények közé jut, és elpasszolja az aranytartalékát. Olyan sokat meg sehol nem bányásznak belőle, hogy Eldorádó legyen és inflálódhasson, amit kitermelnek, azt fel is dolgozzák.

Az elsődleges érték meg mindig attól függ, hogy mennyi van belőle. Ha a gyémánt úton-útfélen heverne, semmit nem érne, ugyanez igaz az aranyra. Annyi soha nem lesz belőle, hogy pénzként fel lehessen használni mint a középkorban, pontosan ezért van nagy értéke. Ez egyszerű közgazdaságtan.

2016. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!