Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bepereltek 4590 Ft miatt mit...

Bepereltek 4590 Ft miatt mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rendeltem vaterán egy terméket kiszállitással 4590 Ft lett volna de késett a fizetésem igy nem tudtam elutalni semmiképp se majd mire megjött már 08.19.-e volt ezért ugy döntöttem nem utalok mert a kiszállitási idő akár 21 nap is lehetett volna igy elmentem és vettem egy ujat de bepereltek Mit tegyek ? Ekkora összegért is büntetnek ? Elöször rendeltem vaterán és nem tudtam hogy itt ilyenek vannak . F/18

2016. szept. 10. 09:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8#: perköltséget a vesztes félnek kell kifizetnie.
2016. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%
Hát én speciel mindig pereltem az olyannak akinek elküldtem a terméket, én pedig nem kaptam meg a pénzt. Az elején megelőlegeztem a perköltséget, a végén meg azt is kifizette nekem az illető. Biztos megérte többszörösét kifizetni...
2016. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

#12: Biztos pereltél minden ilyen alkalomkor, csak az a baj, hogy az ilyen esetek száma nulla...


Ki az a hülye, aki előre elküldi a terméket és utólag várja hogy elutalják az árát??? Senki sem ilyen hülye, még te sem.

2016. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%
13: És ki az a hülye aki előbb elküldi a pénzt, aztán várja, hogy elküldjék? Ha meg rákérdez, miért nem kapta még meg, akkor az eladó van felháborodva, hogy hát ő elküldte, közbe meg röhög a markába a szerencsétlen madáron.
2016. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

#14: Szinte mindenki. Csakhogy ez nem hülyeség, hanem az elfogadott módszer.


Ha utánvétellel fizetsz, akkor is úgy fizeted ki, hogy nem látod a terméket. Csak azután kapod meg a csomagot, hogy fizettél, közben meg lehet tégla van benne...


Innen csak egy kis lépés, hogy nem akkor fizetsz látatlanul, amikor átadják a "valamit", hanem jóval előre. Ez is teljesen elfogadott.


Sose találkoztam még olyan hülyével, aki előre küldte az árut és utólag kellett fizetnem utalással. De biztos van ilyen hülye, csak akkor valahogy eddig elkerültem...

2016. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15: Igen és ebből szokkot lenni a sok "átvertek vaterán, jófogáson, tököm tudja min, mit tegyek" kérdések? utánvétnél amúgy megnézheted a csomagot mi van benne, ez törvény
2016. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16: Sok??? Alig van ilyen kérdés.


Amúgy meg nem is lehet megadni olyat, hogy utólagos fizetés, van személyes átvétel, van utánvét és van előre utalás, de olyan hogy előreküldés utólagos utalással nincs. Így meg érthető az is hogy miért nincs olyan kérdés, hogy "elküldtem a terméket, de nem akar fizetni a vevő, mit csináljak?"


Írd be légy szíves a törvényt és hogy melyik paragrafusában van erről szó.

2016. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ez csak azért alakult így, mert nem akarnak bíróságra járni az emberek.


Nekem nem jelent gondot egyszer-egyszer egy órát rászánni, hogy megkapjam a pénzem.


Nem mindenki egy tolvaj féreg ám, megelőlegezem a bizalmat én mindenkinek.

2016. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van annak, aki azt írja, hogy utalásnál előre utalsz. Általában így is vannak az opciók:

-előre utalás-

- Vagy utánvét...


Az utánvét meg annak az illúzióját kelti, hogy láthatod a terméket, felbonthatod stbstb.

JA, valóban felbonthatod, MIUTÁN már odaadtad a pénzt érte a postásnak/futárnak ( előtte ugyanis, míg nem fizetted ki kp-ban ténylegesen, nem fogja neked megengedni, hogy felbontsd. )


Maximum, annyi, hogy ha nem azt kaptad, vagy törött stb, felvehetsz jegyzőkönyvet helyben. - Bár ezt átutalásnál si megteheted, ergó megint csak semmi értelme az utánvétnek... :)

Tudom, hogy megy ez, az idősebb korosztály nyugodtam az utánvéttől általában

2016. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%
-nyugodtabb az utánvéttől általában, de valójában ugyanolyan jogai vannak, mint előre fizetésnél, és az eljárás is ugyanaz.
2016. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!