Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kolléganőm szülni megy, rá 2...

Kolléganőm szülni megy, rá 2 hónapra mennék vissza dolgozni. Szabályos, hogy ha ez idő alatt felvesznek vkit, engem meg nem vesznek vissza?

Figyelt kérdés

Gyesrol megyek vissza 2 gyerek után.

Tehetek vmit saját magam védelmében?

Mikor elmegy a kolléganőm szülni, akkortájt jár le a gyesem. (pár nap különbséggel).

Viszont szeretném kivenni a szabikat, mert a kisebbik gyerekem csak picit később kezd az oviban. (beszoktatás).


Köszönöm, ha vki ír!



2016. szept. 11. 16:30
1 2
 1/17 Eszter76 ***** válasza:
28%
Én úgy tudom, hogy a GYED/GYES alatt felhalmozódott szabikat ki KELL venni a tényleges munkakezdés előtt. Vagyis ha a GYES végével elkezded a szabit és amikor lejár, akkor visszamész, akkor nem rúghatnak ki. De a jogszabályt nem tudom pontosan, de biztos van itt valaki, aki jobban ért hozzá, mint én. Nálunk biztos, hogy így van - vagyis a felhalmozódott szabit nem lehet tologatni (szerintem ezt nem a mi cégünknél találták ki).
2016. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy elküldhetnek. A védettség csak az első munkába állás napjáig tart, és amikor szabin vagy, akkor valójában "dolgozol", hisz a fizetés nélkülid megszűnt, csak ugye ott a szabi.
2016. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tudom én hogy elkuldhetnek!

Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy ez a fajta bánásmód nem ér-e fel egy diszkriminációval? Azaz hátrányos megkülönböztetés a kismamasag miatt..?

2016. szept. 11. 18:34
 4/17 anonim ***** válasza:
24%

Diszkrimináció?


Miért lenne diszkrimináció, évek óta nem dolgoztál ott, és még szabadságot akarsz?


Majd beszoktatod az oviban, és közben keresel magadnak egy állást! Időbe fog telni két gyerekkel, szóval lesz rá időd bőven!

2016. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, látom te nem érted!
2016. szept. 11. 22:45
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ha akarok ha nem, a szabadságomat kötelező kivennem. Ha csak pár napot akarnék, akkor is kötelező vagyok kivenni az összeset és csak utána munkába állni!


Tehát ez nem akarás kérdése! És nehogymár én tehessek arról, hogy családot alapítottam, és most vissza mennék dolgozni...

2016. szept. 11. 22:49
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

"... ha ez idő alatt felvesznek vkit, engem meg nem vesznek vissza?"


Nem kell, hogy "vissza vegyenek", hiszen nem is rúgtak ki. Lejárt a fizetés nélküli szabadságod, ezért ismét munkába állsz egy fennálló jogviszonyodban.


A munkáltató bármikor (akárcsak Te) felmondhatja a jogviszonyt a törvényben felsorolt korlátozásokat kivéve. Tehát szabályos, ha az alatt felvesznek valakit és a Te jogviszonyodat pedig felmondják akkor, ha meg is tudják indokolni, hogy miért. Kizárólag a cég működésével (itt értendő pld. egy csődeljárás stb.) vagy a munkavégzéseddel összefüggő ok lehet, az nem indok, hogy mást már felvettek helyetted.

Ha ezt az oldalát nézem a dolognak, akkor nincs oka a munkáltatónak arra, hogy a jogviszonyodat felmondja. Ha mégis megteszi, már most borítékolom egy per esetén az ítéletet.


Ha számítanak Rád, akkor ilyen úgysem fordulhat elő... :)

2016. szept. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

4 voltam.


Ha neked annyira KÖTELEZŐ azt a szabadságot kivenni, miért rettegsz attól, hogy kirúgnak? :D :D :D


Te hátrányos helyzetűnek érzed magad attól, hogy családot alapítottál?


A munkatársaid, akik éveken át helyetted dolgoztak úgy, hogy a státuszod megvolt a cégnél, és akik most számítanak arra, hogy visszajössz, és ők is mehetnek szülni vagy szabadságra, azok mit érezzenek, hogy egyből szabadsággal akarsz indítani...? Nem fognak ujjongani, és ezt te is tudod, különben nem félnél hogy ki fognak rúgni!


Hát persze, hogy félsz, mert tudod, hogy ki akarsz velük tolni! Önző vagy, és ezt te is tudod! Csak ne csodálkozz, ha cserébe ki is rúgnak, az olyat sehol nem szeretik, aki dolgozni nem akar!


Kezdhetsz keresni valakit, aki megoldja helyetted a beszoktatást, ha akarod azt a munkahelyet, vagy mostantól két hetente otthon leszel a beteg gyerekkel...? Hogy képzelted?

2016. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként meg mi az a beszoktatás?


Téged anyád beszoktatott az óvodába? Heteken keresztül?


Otthagyod a gyereket az első napon, elvileg profikra, óvodapegógusokra bízod, a kortársai között lesz, mit akarsz rajta szoktatni?! Eddig kellett volna emberek közé szoktatni, ha ezt megtetted, mi baja lehet?! Ha baja, betegsége van, azzal is meg kellett már tanítsd, hogy éljen, úgyhogy az egész önző kérdésedet nem értem! De a kolléganő maradjon ott esetleg veszélyeztett terhesen, hogy te beszoktassál! Gratulálok!

2016. szept. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

"A munkatársaid, akik éveken át helyetted dolgoztak úgy, hogy a státuszod megvolt a cégnél, és akik most számítanak arra, hogy visszajössz, és ők is mehetnek szülni vagy szabadságra, azok mit érezzenek, hogy egyből szabadsággal akarsz indítani...? Nem fognak ujjongani, és ezt te is tudod, különben nem félnél hogy ki fognak rúgni!


Hát persze, hogy félsz, mert tudod, hogy ki akarsz velük tolni! Önző vagy, és ezt te is tudod! Csak ne csodálkozz, ha cserébe ki is rúgnak, az olyat sehol nem szeretik, aki dolgozni nem akar! "


Te nem érted :o

a gyes (fizetés nélküli szabadság) lejárta után az az idő alatt felhalmozott szabadságot KI KELL VENNI munkábaállás előtt. ez nem a munkaválaló választása, hanem az első munkanapot elefe ez alapján számolják ki, hogy mikor jár le az évek alatt felhalmozódott szabadság.

2016. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!