Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kolléganőm szülni megy, rá 2...

Kolléganőm szülni megy, rá 2 hónapra mennék vissza dolgozni. Szabályos, hogy ha ez idő alatt felvesznek vkit, engem meg nem vesznek vissza?

Figyelt kérdés

Gyesrol megyek vissza 2 gyerek után.

Tehetek vmit saját magam védelmében?

Mikor elmegy a kolléganőm szülni, akkortájt jár le a gyesem. (pár nap különbséggel).

Viszont szeretném kivenni a szabikat, mert a kisebbik gyerekem csak picit később kezd az oviban. (beszoktatás).


Köszönöm, ha vki ír!



2016. szept. 11. 16:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

"Egyébként meg mi az a beszoktatás?


Téged anyád beszoktatott az óvodába? Heteken keresztül?


Otthagyod a gyereket az első napon, elvileg profikra, óvodapegógusokra bízod, a kortársai között lesz, mit akarsz rajta szoktatni?! Eddig kellett volna emberek közé szoktatni, ha ezt megtetted, mi baja lehet?! Ha baja, betegsége van, azzal is meg kellett már tanítsd, hogy éljen, úgyhogy az egész önző kérdésedet nem értem! De a kolléganő maradjon ott esetleg veszélyeztett terhesen, hogy te beszoktassál! Gratulálok!"


te amúgy jól vagy? :o

2016. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most két 72%-s egymással veszekszik?


Elég sok üzenetet írtál. Végignézni is sok volt, nemhogy elolvasni.

A családomat, gyermekeimet meg ne bántsd! Nem azért szültem, mert nem akarok dolgozni! Vagy Szerinted minden anya azért szül, hogy ne dolgozzon? Azért járnak akár évekig meddőségi központba, lombikra, hogy ne dolgozzanak...


Ajj, hogy te miket kapnál itt a többgyerekes anyukáktól!

:)

2016. szept. 12. 22:10
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sem kell veszekedni, aki pedig eleve rosszindulatú, inkább ne is válaszoljon. Helyette a krumplikapálást javaslom.


Minden kisgyerek más és más. Egyik később érik, másik előbb. A szülő pedig az addigi utat segíti, hiszen szereti. Ha be kell szoktatni, akkor beszoktatjuk, mert ha nem, sokkal nagyobb gondot okozunk mind magunknak, mind a gyereknek később.

Ez már más kategória, de ledöbbent, hogy manapság mennyi rosszindulat van az emberekben egymás iránt. A munkáltató pedig nem egy szent tehén, a kollégák pedig nem a másik helyett dolgoztak, mert ez akkor fordult volna elő, ha ingyen teszik.

2016. szept. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Arra nem válaszoltál, ha neked jár a szabadság, miért félsz, hogy kirúgnak.


Arra se válaszolt senki, hogy titeket anyátok beszoktatott-e az óvodába, ahol mint írtam, felkészült óvónők várják a gyereket.


Érvek nem hangzottak el, csak annyit írtatok, "rosszindulatú" vagyok.


Gratulálok.


Ha esetleg valamelyikőtök úgy érzi, tud érdemben reagálni a felvetéseimre, azt szívesen várom. :)

2016. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13: Én vagyok rosszindulatú, de te ismeretlenül krumplikapálást javasolsz? :D :D :D


Az év vicce...

2016. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért vagy rosszindulatú, mert nem a kérdésre szorítkozol, hanem belemagyarázol, továbbgondolkodsz, azonnal jellemzed a kérdezőt, és feltételezésekre alapozol.


A feltett kérdést olvasd el, arra válaszolj, ha tudsz, és ne pedig minősítsd a kérdezőt.


Ha ez nem megy, akkor még mindig ajánlom a krumplikapálást helyette, ha viccesnek találod, ha nem.

2016. szept. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Eszter76 ***** válasza:

Nos, haladjunk sorban:


“Arra nem válaszoltál, ha neked jár a szabadság, miért félsz, hogy kirúgnak.“


Azért fél (mindenki, nem csak a kérdező), mert ugyan jár a szabadság, és törvényileg is ki KELL venni – de a munkáltatónak ez nyilván nem tetszik, plusz még ki is találhatja, hogy kisgyerekes biztos sokat lesz otthon (mert beteg lesz a gyerek stb.). Ha emiatt fölvesz a helyére valaki mást és kirúgja a kérdezőt, az nagyon nem szép dolog, sőt diszkrimináció – de orvosolni sajnos csak a munkaügyi bíróságon lehet… ahhoz meg nem mindenkinek van energiája, hogy addig elmenjen.

Más kérdés, hogy ha normális a cég hozzáállása (is, meg a munkavállalóé is), akkor ez nem fordul elő (ilyen is van – az én munkáltatómnak pl. esze ágában sincs kirugdosni a kismamákat, akik évek óta ott dolgoznak és már tapasztalt munkaerők – sokkal többe kerülne nekik új embereket betanítani).



“Arra se válaszolt senki, hogy titeket anyátok beszoktatott-e az óvodába, ahol mint írtam, felkészült óvónők várják a gyereket.”


Tök mindegy, hogy bennünket beszoktattak-e. A mostani óvodában (és bölcsődében) ELŐÍRT beszoktatás van. Olyan nincs, hogy odaviszed a gyereket és már aznap ott is maradhat egész napra. Megvannak az előírt szabályok, sőt dokumentálni is kell. Nem is egyszerre kezd az egész csoport. Ezt sem a szülők találták ki. Más kérdés, hogy ez jó a gyereknek – de tök mindegy, hogy jó vagy nem jó, sőt még az is, hogy egy gyereknek szüksége van-e rá. Egyedüli kivételt a bölcsődéből átvett gyerekek jelentenek, akiknél 1-2 napra rövidítik a beszoktatást, hiszen ők már “közösségbe szokott” gyerekek.



“Érvek nem hangzottak el, csak annyit írtatok, "rosszindulatú" vagyok.“


Ha megpróbálnád visszaolvasni a válaszaidat, akkor értenéd, hogy miért tartanak rosszindulatúnak… “Önző vagy, és ezt te is tudod.” – és ehhez hasonló megjegyzések vannak a válaszaidban. Végig azt írod, hogy mit kéne a kérdezőnek másképp csinálni - holott neki nincs választása. A szabadságot ki KELL vennie, az óvodába pedig be KELL szoktatni a gyereket. Nem választhat.



“Ha esetleg valamelyikőtök úgy érzi, tud érdemben reagálni a felvetéseimre, azt szívesen várom. :)”


Remélem, megfelelt az érdemi válaszom.

2016. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!