Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyesről visszatérve, mikor...

Gyesről visszatérve, mikor mondhatok fel ill. elmehetek e "munkanélküli segélyre"?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi tévő legyek!

19 éve dolgozok a cégnél. Sajnos 3-4 műszakot nem tudok vállalni,amit a cég ajánlott fel.Ezért inkább felmondanék.Elmehetek e munkanélkülire addig,amíg a másik cégtől(ott 1 műszak lenne)nem kapok visszajelzést?Illetve van e valami mód arra,hogy végkielégítést kaphassak?


2016. szept. 16. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"Sajnos 3-4 műszakot nem tudok vállalni,amit a cég ajánlott fel"


Ezt meg kell magyaráznod.

19 éve dolgozol egy cégnél, ahol eddig is több műszakban dolgoztál, vagy csak most - mint visszatérőnek - ezt az ultimátumot adták?

2016. szept. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha te mondasz fel nem jár végkielêgítés.
2016. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mielőtt elmentem 2. babával gyesre,3 műszakban dolgoztam.Most folyamatos 4 műszak lenne,bármikor visszahívhatnak éjszakás műszakból délutánra.Kollégáktól érdeklődtem már ez után.Így nem szeretnék visszamenni a régi munkahelyemre.

Felmondhatok-e és amíg nem kapok visszajelzést az új helyről ,elmehetek-e munkanélküli segélyre?Illetve a felgyűlt szabadságomat ki kell e fizessék?

2016. szept. 19. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát nem teljesen új helyzet van, mert eddig is 3 műszakban dolgoztál.

Igen, bármikor felmondhatsz. Ha Te mondasz fel, akkor nem jár végkielégítés, még 19 év után sem.

Álláskeresési járadékra biztosan jogosult vagy (19 év után még szép), de az maximum 90 napig jár.

Ebben gondolkodj, hogy ne legyél túl hosszú ideig ellátatlan, ha lehet. :)

A felgyülemlett és ki nem adott/vett szabadságot a munkaviszony megszűnésével együtt pénzben meg kell váltania a munkáltatónak, tehát kifizeti.

2016. szept. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. szept. 20. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!