Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hajléktalan (ok) örülne ha...

Hajléktalan (ok) örülne ha odaadnám neki (k) az apróimat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy annyi számomra felesleges aprópénz összegyűlt a perselyembe, hogy lassan nincs hely. Olykor néhány 20-ast tudok használni, de a többi csak gyűlik és gyűlik.

Arra gondoltam, hogy egy vagy több hajléktalannak adnám, amelyiknél látszik, hogy nem az ivászat volt az utolsó dolga, gondolom, lehet örülne.

(5-20 Ft-ig)



2016. szept. 16. 21:03
 1/9 A kérdező kommentje:

lemaradt

15/L

2016. szept. 16. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
A hajléktalanok azért isznak, mert az az egyetlen örömük a nyomorúságos életükben. Mi bajod azzal ha piára költené?
2016. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, arra költi mindenki a pénzét amire akarja, de ha tehetem, akkor inkább egy olyan hajléktalannak adom aki nem arra költi, hanem tényleg ételre.
2016. szept. 16. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

El ne hidd már.

Egyszer oda jött hozzánk egy hajléktalan kérni egy kis pénzt. Mondta hogy nem kajára kell, mert azt kapnak eleget valami segélyszervezettől, csak szeretnének venni egy kis piát hogy berúgjanak.

2016. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

"A hajléktalanok azért isznak, mert az az egyetlen örömük a nyomorúságos életükben. Mi bajod azzal ha piára költené?"


Ja, vedeljen és az adónkból felépített/fenntartott közterületeken maga alá f*sva zaklassa a járókelőket, mert ez az egyetlen öröme az életben. Nehogy bemenjen egy szállóra, ahol esetleg tisztálkodni tudna, neadjisten még valami munkát is találnának neki, amivel kikapaszkodhat a gödörből. A koldusmaffiáról nem is beszélve...


Kérdező, ha ismersz normálisabb életvitelű hajléktalanokat a környéken, akkor nyugodtan adj nekik pénzt, bár tárgyi adományokat (kaja, ruha, takaró stb.) adni szerencsésebb szerintem.

2016. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Add inkább állatmenhelynek.
2016. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tescoban ahol van öngkiszolgáló gép, ott beöntheted az egészet. Persze elsőre a felét vissza fogja köpni, de azt újra be kell dobálni.


Vehetsz belőle ennivalót a csövesnek, vagy állateledelt ha menhelynek adod (az egyik javaslat alapján, amúgy én is többre tartom az állatokat).

2016. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy rakat helyen vannak kihelyezve adománygyűjtő perselyek, amikbe aprópénzt lehet dobni - szerintem ez olyan adomány, amit nem szerencsés személyesen átadnod több okból sem (rossz embernek adod, mások meglátják és irigyek lesznek, legközelebb is elvárják, stb.)
2016. szept. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szervezetnek add inkább, ha el akarod ajándékozni. Akár hajléktalanokkal foglalkozó civilszervezetnek, de lehet beteg gyerekeknek, állatmenhelyeknek, stb. Olyannak, akik valóban profi segítséget tudnak nyújtani annak, aki ki akar kerülni a hajléktalan létből, pl. pszichológus segítségét is igénybe vehetik. Sokkal több haszna van, mintha odaadnád egy hajléktalannak, aki vagy elissza, vagy nem, vagy elveszik tőle, vagy nem.
2016. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!