Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki Ausztriában mosogat egy...

Aki Ausztriában mosogat egy étteremben az ugyanúgy él mintha Magyarországon mosogatna? A sok százezer kivándorló nem tud számolni ezek szerint?

Figyelt kérdés

Rengetegen írják hogy a kinti 1100 eurókból ugyanúgy lehet élni kint mint otthon a 80 ezerből.


Ez valóban igaz lehet?


2016. szept. 18. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
balázska, te tudod nagyon jól, hiszen kinn még a segélyből is telik minden nap kannásborra!
2016. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
náluk kolbászból van a kerítés
2016. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én többször olvastam itt hogy minimálbérből ugyanúgy lehet élni Nyugaton is mint nálunk.


De akkor az osztrákok meg németek miért nem sírják tele a netet hogy nem tudnak megélni?

2016. szept. 18. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:

nem balázska, csak vagy a kannásbor miatt vagy a magyar nyelvi képességeid miatt nem tudod értelmezni amit olvasol.


Azt pofázták el neked 100x legalább, hogy ARÁNYAIBAN egy német mosogató nem él jobban, mint egy magyar. Ugyan úgy egy lukban lakik, nem kacsalábon forgó palotában a belvárosban, ugyan úgy az Aldiból veszi a low cost kaját, nem pedig a Michelin csillagos éttermekben vacsorázgat heti 3x és ugyan úgy melós ruhába jár, nem pedig Gucciban.

2016. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A magyar minimálból megnézném hol bérelsz Magyarországon lakást.


Nem sok helyen.


Németországban München kivétellel nagyjából minden városban megoldható ez.


Szerintem rosszabbul él egy magyar minimálbéres mint egy német.

2016. szept. 18. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Hol bérelsz? Vidéken. Eszel, rezsit fizetsz és elfogyott. Nincs ez németországban sem másképp, ott sem bérelsz 1100 EUR-ból penthouse-t a belvárosban.


De amúgy az alapkoncepciód helytelen. Mo-n kb. senki - aki dolgozik - nem keres minimálbért. Ez egy lufi, mindenki feketézik, fusizik, ahogy kell. Az a pár szerencsétlen aki valóban havi 80e-t keres az meg egy idióta, mivel egy Tesco árufeltöltő is simán 100-120e-t túlóra nélkül és mindenhova, folyamatosan keresnek embert mindenhova minden területen. Kétkezi munkások iszonyat pénzeket keresnek, építkezésre segédmunkást, aki hordja a sittet nem találni napi 10e alatt.

2016. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de Miskolcon is 40+rezsi legalább egy kis lakás és akkor most keveset mondtam.


73 ezres minimálbérből tartsd fenn, nem lehet.

2016. szept. 18. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Te idióta!

Mit nem bírsz felfogni azon, hogy ha talán ki is jössz, sokkal nem vagy előrébb?Olyan, mintha itthon nem 73 ezret kapnál, hanem mondjuk 90 ezret. Hűha, ez aztán nagy különbség. Neked lehet feltünő, mert több kannásbort tudsz venni, de ennyi.Az osztrák meg azért nem sírja tele a netet, mert nem ő mosogat, hanem te! ;)

2016. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!