Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dijbeszedő vagy a Főgáz ad...

Dijbeszedő vagy a Főgáz ad vissza számlakorrekciót?

Figyelt kérdés
Agusztus 30-àn jelentettem íràsban,szeptember 6-àn meg kijött a Főgàztól egy alkalmazott,hogy ellenőrizze a tűzhelyt.Ezutàn kaphatunk elméletileg pénzt.Főgàznak jelentenie kel az àtalàny szàmla összegét igaz?Ja a màsik, hogy apàm meghalt.De az ő neve is szerepelt a szàmlàkon.Amig nincs a halotti kivonat,addig az ö nevére jönnek a szâmlàk,így a szàmla korrekció is,nem?

2016. szept. 19. 09:13
 1/2 anonim válasza:

Ha édesapád meghalt, akkor a szerződést át kell írni az örökös nevére, addig a számlák (így a jóváírás is) az ő nevére fognak érkezni.

Ha jól értem, átalánydíjas a fogyasztási hely, és a tűzhely lett lecserélve, egy kisebb teljesítményűre.

Az átalánydíjas számla kéthavonta készül, a második hónapban, visszamenőleg. Valószínűleg esetedben szeptembertől lesz érvényes az alacsonyabb díjazás, tehát októberben már alacsonyabb díjú számlát fogsz kapni, viszont emiatt úgy gondolom, hogy jóváírást nem fogsz kapni. Ha mégis, az egyszerűség kedvéért kérni kell a szolgáltatót, hogy a következő számla összegébe írja jóvá a túlfizetést.

Amint megvannak a papírok, érdemes átíratni minden szolgáltatást az örökös nevére.

2016. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem kell megvárnom a hagyatéki végzést, ugyanis 2009 óta én vagyok a tulajdonos, csak valamilyen oknál fogva édesapám nevére jöttek a számlák, pedig én is ott voltam az átírásokkor 19 évesen..de átfogom iratni, csak kell egy friss tulajdonlap.Köszönöm a válaszod azért. :) Egyébként a mostani, hó végi díjbeszedő számlám lett pár száz ft-tal olcsóbb.
2016. dec. 1. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!