Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? (vatera)

Figyelt kérdés

Vásároltam a vaterán egy terméket, az aukció lezárása után utaltam a pénzt,egy idő múlva viszont fölhívott az eladó, h a csomag sajnos a címére visszaérkezett, összetörve, tehát használhatatlan állapotban, és hogy a pénzt vissza fogja utalni a számlámra.A számlaszámomat stb. megírtam neki, de a pénz sajnos nem érkezett, később érdeklődtem, e-mail-ben, arra válaszolt az eladó, elnézést kért, és írta, h elfelejtette, de rögvest utalni fogja az összeget...sajnos azóta sem érkezett meg a pénz, most már lassan több, mint egy hónapja.Néhány napja újból jeleztem , h nem jött utalás, a legutóbbi levelemre nem kaptam választ eddig, a vaterán megadott telefonszámon pedig előfizető nem kapcsolható.

Egyébként végig nagyon készséges, megbízható eladónak tűnt, a 79 db értékelés közül is 77 teljesen pozitív, 2 semleges, egyik, mert sikerült megegyezniük, a másik, mert a vevő szerint túl sokáig húzódott el az adásvétel.

Ti mit tennétek?


2010. ápr. 23. 21:13
 1/8 A kérdező kommentje:
jav: 2 semleges, egyik, mert NEM sikerült megegyezniük...:)
2010. ápr. 23. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Írd meg ugyanezt a vaterának
2010. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez negatív. Hidd el, amint megkapja az értékelésedet, rögtön reagálni fog! Jelezd az oldalnak, hogy megbízhatatlan ez az illető, lenyeli a pénzt. Véleményem szerint csalást követett el, ilyen paragrafus pedig szerepel a Btk-ban is!
2010. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csinált magának 50-60 e-mail címet, aztán azokról igazolta magát, hogy milyen jófej is ő. Régi trükk, ezt sajnos beszoptad.
2010. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, mondjuk nem olyan nagy összegről van szó, kicsit kevesebb, mint 3000 Ft., de ez így akkor sem oké, ha nincs árú, akkor vissza szeretném kapni a pénzemet, ez így a természetes szerintem, úgy hogy egy napot várok még, mert bárkivel előfordulhat, h valami közbejön (báár ennyi ideig kétlem...)ha akkor sem ad hírt magáról, akkor jelentem a vaterának.
2010. ápr. 23. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy még ezek után is várnod kellene...
2010. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem érdekes, hogy nem nagy összegről van szó, ha kiderül, hogy több emberrel is csinált esetleg ilyet, akkor az üzletszerűségnek minősül és bűncselekmény.
2010. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd ird meg mi lett a sztori vége!
2010. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!