Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a háziorvosok a számlát az...

Kizcar kérdése:

Ha a háziorvosok a számlát az üzemorvos nevére írta ki, akkor ő köteles nekem kifizetni azt az összeget, amit a háziorvosnak adtam?

Figyelt kérdés

Munkába fogok állni. El kell mennem háziorvoshoz és üzemorvoshoz. Már elmentem házidokihoz, aki azt közölte, már 1998 óta nincs szükség arra a papírra, amire őneki rá kéne írni a kórismereteme , ami 3800 forintba kerül. Mivel meg akart óvni attól, hogy költségbe verjem magam, és közölte, amúgy sincs már szükség erre a papírra 1998 óta; azt mondta menjek vissza uzemdokihoz nyugodtan e papír nélkül.

Az üzemdoki meg jól lehülyézte a háziorvosomat, hogy márpedig arra a papírra szükség van, amin szerepelnie kell a kórismeretemnek. Visszaküldött házidokihoz, visszamentem, elmeséltem üzemdoki szavait, így kitöltötte a papírt, ami nekem egy bizonyos összeg be fájt.

A számlát az üzemdoki nevére írta ki.

Szóval ez jelentheti azt, hogy követelhetem az üzemorvostól azt az összeget, amit a háziorvosnál fizettem a kórismeretről tájékoztató papírért?


Amúgy a kórismereti papír megszólítása az üzemorvos felől a háziorvosok felé hangzódik.

Ezt mondta is házidokim, hogy nem én igénylem a papírt, hanem az üzemorvos.


Tehát szerintetek , akkor az üzemdokinak vissza kell fizetni ezt az általam már kifizetett költséget számomra?


2016. szept. 28. 14:51
 1/1 Shai-Hulud ***** válasza:

Elvben igen. De nem fogja.

A háziorvosod szerint egy szükségtelen igazolást kért az üzemorvos, amennyiben tényleg az, akkor azt neki ki kellene fizetnie. De természetesen nem fogja elismerni (főleg neked nem), hogy felesleges volt, vagyis nem fogja kifizetni neked.

2016. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!