Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom nem fogadja el azt, hogy mivel kimegy dolgozni külföldre, ezért vége a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés
Régóta ki akar menni dolgozni, csak érettségije van, tanulni nem is akar már. (20 éves férfi) Tavasszal még próbáltam mondani neki, hogy ne, mert nagyon fájna, ha elmenne, így maradt. Most már nem tartom vissza, mondtam, hogy menjen ne aggódjon ez miatt, jó lesz neki. Igazság szerint az anyjával veszett össze, aki megvette neki a repülőjegyet, hogy menjen otthonról, de most nem is ez a téma. Kint van már helye az unokatestvérénél, egy helyen is fognak dolgozni. Áprilisban akar visszajönni és folytatni velem a kapcsolatot, de én már nem szeretném. Azaz én nem akarok távkapcsolatban élni, volt egyszer 2 évig, de már nem szeretnék többet ilyennel szórakozni. Haza nem jönne áprilisig és szerintem tovább is fog maradni, mert sokszor kijelentette, hogy fontosabb neki nálam a pénz és néha bánta, hogy munka helyett velem töltötte az idejét. (Heti 2x talalkoztunk) Nekem ezek nagyon fájtak anno, ezért sem látom értelmét, viszont ő erre úgy reagál most, hogy nem akar elvesziteni, velem akar jövőt, lakás, gyerek... Majdnem 2 óráig zokogott, hogy nem akar elvesziteni és azóta nagyon sok időt tölt velem és nagyon odaadó, figyelmes. Ti mit tennétek? Én most úgy érzem hagyom, hogy rajöjjön, hogy ennyi idő épp elég arra, hogy elmúljanak az érzelmek, de mégis tudom, hogy mennyire rossz ez és csak kijelenteni könnyű.
2016. szept. 26. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves férfit kitelepít az anyja, az is gáz, nekem kicsit az is, hogy két órát zokog. Jó, nem vagyunk érzelem nélkül, de 5 éves se tudja ilyen sokáig.

De amiért nem veszítesz semmit vele az főleg ez:

"neki nálam a pénz és néha bánta, hogy munka helyett velem töltötte az idejét. (Heti 2x talalkoztunk) "


Most lesz pénze bőven, mire a sírás?

2016. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem.ertem.mi a kerdes mert ahogy elnezem ezt te mar eldontotted,hogy reszedrol ennyi!Akkor mondd meg neki es hajtsd el!Az hogy rajar itt a nyakadra meg teszi a szepet,olyan felesleges mindkettotoknek
2016. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, ő azért képes lenne távkapcsolatra is, ezért nem érti, hogy te miért nem akarod így, de ezek szerint te erre nem vagy alkalmas, és ezt kell megértetned vele. Különben nem mindenkinél működik így, ahogy nálad, egy kollégámék kapcsolata távkapcsolatnak indult, aztán most már évek óta házasok és gyerek is van, a szüleim szintén távkapcsolattal indultak, sőt, 1 év távházasság is volt, aztán most már több, mint 30 éve házasok, és bár én sok dolgot másképp csinálnék, mint ők (nem a távkapcsolat részét, mert attól én sem zárkózok el, ha úgy adódik), más típus vagyok, mint ők, de ennek ellenére a kapcsolatuk működik, és nem ment rá a távkapcsolati időszakra.
2016. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Ezert a "kapcsolatert" nem kar, akik meg igazan szeretik egymast azok x ezer kilometerrol is megoldjak. Tapasztalat.


21/N

2016. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Először is, ha áprilisig nem vagy képes várni rá, akkor nem is szereted igazán ezt a fiút. A másik pedig, hogy 20 évesen nem akar továbbtanulni, akkor ebben a szutykos országban semmire nem fog menni. Kint legalább tanul nyelvet és keres normális pénzt. Sokkal jobb lesz neki kint, bátorítsd és biztasd, hogy menjen kifele! Nagyon egyszerű: ő külföldön képzeli el a jövőjét te meg nem. Nem illetek össze, mert nem egyezik a jövőképetek. 20 évesen meg nem valószínű, hogy veled öregedne meg, azaz mindegy is.
2016. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 omba ***** válasza:
49%

A távkapcsolat csak az egyik része a problémának, bár azt a Kérdező világosan megmondta, hogy nem akarja.

A fiúnak most is fontosabba pénzkeresés, mint a lány, azt a heti 2 találkozást is sokallja... azon meg igazából semmi nem segít.

2016. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Nem szabadna bánnom, hogy ennyi, elsőnek sem szabadott volna visszatartani. Viszont nagyon szerettem/szeretem és hiába estek a szavai, tettei rosszul, most nagyon jó vele és ez valamelyest megzavar, feléleszti azt az érzést, ami régen volt. Ha tudnám, hogy tényleg szeret és kitartana az érzelem, akkor várnék rá, de itt szólal meg az eszem, hogy de majdnem másfél évig tűrtem azt, hogy nincs velem, a pénz fontosabb, de ennek ellenére sosem mentünk együtt sehova, még akkor sem, ha könyörögtem neki és mondtam, hogy fizetem én, hiszem nem kell mindig neki. Igazából a szívem harcol az eszemmel most. Volt 2 évig távkapcsolatom, de az régen volt és sűrűbben találkoztunk, nem 7-8 havonta egyszer... Én biztatom és mondom neki, hogy úgysem fog haza jönni, megint meg fog bolondulni a pénztől, én pedig megyek a süllyesztőbe. Kimenni utána nem fogok, nekem van 2 szakmám és folyamatban egy diplomám és úgy érzem elég jól élek itthon is. Idősebb vagyok nála, azért van ennyi. :) (24)
2016. szept. 26. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:
1 engem az anyam 18 evesen dobott othonrol :)) dolgoztam alberlet nemet nyelvtanulas minden nap azota kint elek havi 400 ezer es epitem a hazam termeszetesen kint. Egy cseppet sem haragszom anyamra legalabb rajottem hogy muszaj lesz valamihez kezdenem talpra alnom es sikerult :)
2016. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még a te életed is állhat a feje tetejére, és őt is hazahozhatja a sors. Szerintem neki is fontos, hogy hosszú távra megalapozza az életét, és ezt ő külföldön látja lehetségesnek. Nem a pénz, hanem hogy ne kelljen egyik napról a másikra élni. Azzal, hogy ő nem lát maga részéről perspektívát a továbbtanulásban, valóban több esélye van külföldön. Mellesleg ott is tanul majd, csak mást, mint egy iskolában. Téged is megértelek, hogy most stabilnak látod az életed itthon, és ezt az ember nem szereti feladni. Biztos viszont kevés embernek adatik meg hosszú távra, én már 30 elmúltam, láttam már pár dolgot a munka világában. :-)

Amit tanácsolnék, hogy oké, most nem kell feltétlenül folytatni a kapcsolatot, de esetleg mint ismerősök, így is levelezhetnétek a továbbiakban, ne vágjatok el minden szálat. Lehet, hogy nem maradtok meg egymás mellett, de az is lehet, hogy visszasodor titeket az élet egymáshoz, és úgy jártok majd, mint a kollégámék (ők sem huszonpár évesen állapodtak meg végül).

2016. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7, te nagyon szereted. de ez nem elég egy kapcsolathoz, ugye? Naugye!
2016. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!