Be lehet perelni?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásomat, minden közműszolgálatóval le van rendezve, hogy nincs tartozásom.

Mindegyiknél csoportos beszedési megbízásom volt és soha nem volt gond.

Kivéve egy esetben: az Ingatlankezelő Vállalattól valamikor átvette a közös költség beszedését egy Kft., amiről nekem nemrég lett tudomásom.

Az Ingatlankezelő Vállalatnak is - amíg ők szedték a közös költséget -, szintén csoportos beszedési megbízást adtam, mivel főként ott "pedzegették", hogy miért nem csoportos beszedési megbízást adok a cégnek is, mint az összes többi közműszolgáltatónak. Nem is igazán adtak elegendő mennyiségű sárga csekket, hamar elfogytak és igazság szerint untam is, hogy csak ez az egy miatt mászkáljak a postahivatalba sorba állni.

Egyszóval végül az Ingatlankezelő Vállalatnak is adtam csoportos beszedési megbízást és miután a netbankban megjelent az "aktív" visszajelzés, innentől fogva - ahogy a többi közműszolgáltató esetében -, vonniuk kellett a közös költséget tőlem.

Miután eladtam a lakásomat, nagy meglepetésemre egy kft. jelentkezett, hogy van közös költség tartozásom, nem kevés. Máshol nincs tartozásom, semelyik közműszolgáltatónál, rendre vonták tőlem a csoportos beszedési megbízásom alapján.

Nos, eddig nem tudtam erről a Kft.-ről, senki nem értesített erről.

Másrészt amikor kérdőre vontam őket, hogy mi az, hogy van tartozásom, amikor csoportos beszedési megbízást adtam anno a jogelődjüknek az IKV-nak (Ingatlankezelő Vállalatnak), továbbá, ha tartozásom lett, miért nem értesítettek fizetési felszólítással, akkor hamarabb kiderült volna ez a tény. Válasz: ők átvették az ügyfeleket anno az IKV-tól ahogy voltak, de azt állítják, csoportos beszedési megbízást nem teljesített a cég. Akkor miért mondták ott nekem, hogy csoportos beszedésre térjek át???!!! Amikor adtam az IKV-nak csoportos beszedési megbízást, a netbankban figyeltem, mikor lesz "aktív" a megbízásom, azaz mikor fogadják el, mert amíg nem fogadták el ("inaktív") jelzés, addig továbbra is sárga csekken fizettem nekik a közös költséget. Azt felelték, bocsi, kissé káosz volt a cégnél (kft.) és emiatt nem küldtek nekem fizetési felszólítást.

Tehát kétszeresen hibáztak:

- nem vonták tőlem a közös költséget annak ellenére, hogy "Aktív" visszajelzést kaptam a netbankban;

- nem küldtek 3 hónap után (ahogy kellett volna) fizetési felszólítást számomra.


2016. okt. 1. 17:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy nem fésültem át tételről-tételre a bankkivonatokat havonta, de ennek ellenére soha nem volt az összes többi közműszolgálatóval problémám, hogy nem vonják a fizetnivalókat tőlem.
2016. okt. 1. 17:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem perelhetőek, nem is értem, miért akarod.

Azt persze értem, hogy dühös vagy, és kellemetlenség ért.

Ha perelnél, akkor azt érnéd el, hogy hosszú ideig még idegeskedhetnél, bíróságra járhatnál, plusz költségeid keletkeznének.

Ami nem volt kifizetve, azt így is - úgy is ki kell fizetned.

Szerintem nem olyan ritka eset, még ha tényleg bosszantó is, hogy egy nagy cégnél káosz van, és valami adminisztrációs hiba történik. De a lényeg, hogy ők nem duplán követelik tőled a pénzt, hanem egyszerűen eddig nem volt fizetve, és azt most vették észre.

Fizesd ki, felejtsd el.

Vagy egy pertől azt várod, hogy egy adminisztrációs hiba miatt azt mondják, nem kell fizetned? Mert ezt felejtsd el, ilyen a világon nincs. 5 éven belül követelhetik a pénzt.

Igen, hibáztak. Jelzem, ott is emberek dolgoznak.

Nem tudom, te mit dolgozol, de soha nem követtél el még semmit, nem írtál el semmit?

Most utólag kell kifizetned, de nézd a másik oldalát, eddig hónapokon (éveken?) át több pénz maradt a számládon.

Egyébként meg nem elég megadni a megbízást, azt az ügyfélnek is ellenőriznie kell, hogy teljesült-e a megbízás.

Szerintem túlságosan felfújod, nem pereskedhetsz egy jogos követelés miatt.

2016. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, amit tehetsz:

Kifizeted az általuk le nem vont összeget, egyben, de

csak az alapösszeget, amit vonniuk kellett volna.

Semmiféle kamat, büntetés, ügyintézést stb ne fizess.

Ők nem tudom, milyen formában ismerték el a hibájukat,

de tény, hogy ez a fizetési kötelezettséged alól nem

mentesít. Viszont az alól mentesít, hogy megbüntessenek.

2016. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!