Ókútyafáját kérdése:

Online tőzsdézés?

Figyelt kérdés

Vállalkozónak kell lennem, vagy adószámmal kell rendelkeznem ahhoz, hogy online tőzsdézzek?


Ha nem vallom be a nav felé, akkor az hogy derül ki- (Nem azért mert nem akarnám bevallani) Csak kíváncsi vagyok, hogy honnan tudják, ha online tőzsdézek?


Tudtok olyan oldalt, ahol tőzsdei tanácsokat adnak, amin konkrét tanácsok vannak, hogy mikor, mibe fektessek?


Köszi a válaszokat előre is!



2016. okt. 3. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nen kell vállalkozónak lenned, magánemberként is tőzsdézhetsz. Van erre mindig külön sor/sorok az SZJA bevallásban, hogy kamatjövedelem, tőzsdei nyereség.

Az idén amiatt nem adóztam, mert a tavalyi évem bukó volt. Tavaly (az előző év nyereségei miatt) EHO-t és 16% forrásadót kellett fizetni. A mérték évenként szokott változni. Ha nem vallod be, majd a pénzintézet mondja el a NAV-nak, hogy érkezett itt 3 millió forint a Kajmán szigetekről, vagy Ciprusról a számládra. Mert valahova vissza kell utalnod a lóvét - ha el nem fogy menet közben.


Konkrét tanácsokat senkitől ne várj.

Ha én a nap 10-12 órájában a CNBC-t nézem, és a szemem a pályán, és jól kötök, akkor nekem nincs időm arra, hogy tutti tippeket adjak leleményes kezdőknek. Ez egy szakma, mint az asztalos, vagy a mérnök. Vagy rendesen megtanulod, vagy buksz, mint az állat.

Pláne nem tudom a trenfordulót dollárra megsaccolni. Lehet, hogy én simán elviselem, ha esik még az arany 40 dollárt, és csak utána kucorodik föl a longhoz, téged meg esetleg kicsuk a rendszer, mert 100szoros tőkeáttétellel rátoltad az egész lóvédat, és nincs mozgástered, hogy 40 dollárnyi szembeszelet elviselj.

2016. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!