Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan tovább?...

Szerintetek hogyan tovább? Rosszul gondolkoznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Félig meddig ide is tartozhat a kérdésem, illetve a tanulás témakörbe is..

19 éves vagyok, idén érettségiztem. Matematikán kívül színjeles, emelt angol 5-ös, középfokú angol nyvizsga. Mivel szívből rühellem a matematikát és sosem értettem, ezért teljesen humán szakra jelentkeztem(elte nemzetközi tanulmányok), ami érdekesnek tűnt, de 1 hónap után rájöttem, hogy egyáltalán nem tetszik...

Most vagyok ott, hogy szívesen otthagynám egyelőre az egyetemet, mellette több időt tudnék fordítani az edzéseimre(jövőre vannak személyi edzői affinitásaim kb. C tervként.), tudnék több helyen is részmunka időben dolgozni, illetve nyelveket tanulnék, mert szeretem őket. Spanyolból pár hónap alatt el tudnám érni a középfokot és 2 nyelv már nem olyan rossz..


A családom iszonyatosan ellenem van talán azért mert nekik nincs diplomájuk és alkalmazotti viszonyban dolgoznak, átlagos fizetésért. Engem viszont nagyon idegesít, hogy az egyetemre elmenne 2 millió forint(önköltség) és még csak szakmám se lenne ,mivel nemzetközi tanulmányok nem biztosíték semmire,nem egy konkrét szakma mint egy közgazdász..


Már most is spórolok, és ha dolgoznék egyetem helyett azt a pénzt is félre tudnám rakni, és pár év múlva szeretnék egy saját vállalkozásba belekezdeni, mert úgy gondolom az ötleteim és a kreativitásom meg van hozzá és pénzből lehet pénzt csinálni...sokat gondolkoztam már ezen, csak 19 évesen elég nehéz ilyenekbe egyedül belekezdeni, de szívesen importálnék dolgokat, webshopot nyitnék...nap mint nap jönnek jobbnál jobb ötletek és nem hiszem, hogy egy sem válna be közülük..


Rosszul gondolkoznék, ér ennyit egy diploma?


2016. okt. 12. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A jó diploma sokat ér - büfészak meg szinte semmit.


Ha úgyis költségtérítéses vagy szerintem hagyj ki egy évet, menj el addig dolgozni, tanulj ahogy írtad és gondolkozz a jövőn. Jövő szeptemberben ha akarsz felvételizhetsz máshova vagy maradhatsz dolgozni.


Én a helyedben inkább egy jó szakot végeznék el.

2016. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!