Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes Kínából olcsón...

Mit érdemes Kínából olcsón rendelni és árulni?

Figyelt kérdés

Sokat rendelek magamnak és úgy halottam jól lehet vele keresni, de érdekelne, hogy azok akik ezt csinálják miket vásárolnak, mi kelendő?

(Pl: Megéri olcsón karórát/mobiltokot/ékszert vásárolni és eladni 2-3x-os áron facebookon, vagy esetleg van valami más amit sikeresen tovább lehet árulni? )



2016. okt. 18. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs időm jelenleg munkát vállalni iskola mellett, de mivel saját háztartásban élek jól jönne egy kis költőpénz.

Azok tanácsát szeretném kérni akik foglalkoznak ehhez hasonlóval, vagy ismernek valakit aki ezzel foglalkozik.

Egyszer már próbálkoztam facebookon Lg mobiltok árulásával, de sajnos nem volt vevő rá, ezért érdekelne mi az amit tényleg meg is vesznek, így nem lesz veszteséges a vásárlásom.

köszönöm szépen előre is!

2016. okt. 18. 16:19
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Minimum 2-3 évet késtél ezzel a kérdéssel - nagyon sokan csinálják már - ki legálisan, ki illegálisan.

Amúgy épp nemrég buktak meg órákkal - mivel Kínából hamis márkajelzéssel érkezik.


[link]


Nemrég pedig itt, egy kérdező panaszolta, hogy 100 valahány pár csizmáját fogta meg a NAV - azt állította, magánszemélyként rendelte, s utána akarta kiváltani a vállalkozóit.


Ráadásul, ha nem saját, megunt, kinőtt holmijaidat adod el, akkor már akár a 2.-ik darabtól is üzletszerű eladásnak minősül, ki kell váltani hozzá a vállalkozóit

2016. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen sajnos azzal tisztában vagyok, hogy pár éve ezzel sokkal jobban lehetett tevékenykedni.

Nem rendelnék egyszerre annyi terméket, hogy probléma legyen, és olyan terméket ami nem felel meg az igényeidnek el lehet adni úgy tudom.

Engem az érdekelne mit érdemes rendelni, mert valóban rengetegen árulnak ékszert vagy órát, de biztos vannak termékek amik ma is elkelnek, és tisztában vagyok vele, hogy ezzel a kérdéssel rontanám az üzletelésük értékét, de legalább privát üzenetben örülnék valamilyen mértékű segítségnek.

2016. okt. 18. 16:44
 5/6 Trevor. ***** válasza:
71%

Mondok egy példát:

Ez 10db stylus, ingyen szállítással: [link]


Átszámítva (most szépen felment a dollár árfolyama, Trump miatt biztos...) 300Ft-al 264Ft 10db, darabja 26,4Ft.

Adott itt ez a köcsög, aki ezen akar meggazdagodni (nyugi, nem ő az egyetlen): [link]


120Ft-ért árulja darabját, ami 120-26,4=93,6Ft nyereség/darab. De továbbmegyek: itthon a postáért NEKED kell fizetned és csak 5db rendelése esetén hajlandó postázni. Tehát ha nem tudod személyesen átvenni, akkor minimum 5db-ot kell venned tőle, még akkor is, ha neked csak 1db-ra lenne szükséged. Tehát az eladó kifizettet veled postázáskor 5x120FT=600FT+legolcsóbb levél 135Ft összzesen 735Ft-ot, mikor neked csak 1db kell. Ja és a bank is számol fel díjat utalásért (kivéve ha bankfiókból készpénzzel utalsz, az tudtommal ingyenes). Darabja alin átszámítva kb. 30Ft, ingyen szállítással: [link]


De még ha te öt darabot szeretnél venni, akkor is 5x30Ft=150Ft. 600-150Ft=450Ft. Minimum 450Ft a nyeresége az eladónak egy postázással történő eladáskor. Most gondold végig, ha ezt megcsinálja 100 emberrel, akkor máris 45000Ft tiszta profit üti a markát, és neki csak minimális az erőbefektetése a nyereséghez képest.


Undorítónak találom, aki így ver át csomó naiv embert.


A másik kedvenc portékája a magyar árusoknak a telefontok.


Tudom hosszúra sikeredett, de remélem tanulságos eset. Neked meg ha ilyen pénzszerzési szándékaid vannak, akkor van egy rossz hírem: pár évet elkéstél.

2016. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerinted nekem miért éri meg elárulnom neked, hogy mi a tuti üzlet???


Mert akkor már ketten fogjuk ugyanazt árulni? Legalább annyira legyél már élelmes, hogy kitalálod, vagy körülnézel a vaterán...

2016. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!