Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérelem írása felmondási idő...

Kérelem írása felmondási idő részleges letöltésére?

Figyelt kérdés

Szóval a kollektív szerződés alapján kaptam 60 nap felmondási időt, és az új munkahelyemen a pozíciómat 1 hónapon belül el kéne foglalnom, ez miatt szeretnék írni egy kérelmet hogy a felmondási időt csökkentsék.

Ehez kérnék segítséget hogy mégis hogy lehetne ezt szépen megfogalmazni.


Előre is köszönöm.



2016. okt. 27. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Fontos! Ki mondott fel kinek? Te mondtál fel, vagy a munkáltató!
2016. okt. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én mondtam fel.
2016. okt. 28. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor a felmondási idő a munkáltatónak jár...


Ilyen esetben, ha nem "akarod" letölteni a felmondási időt, már a felmondásban kérheted, hogy tekintsenek el tőle, vagy utólag is lehetséges. A munkáltató döntése, hogy megteszi, vagy sem. Ha engedi, akkor (lehetőleg) adja írásba!


X. Y. (munkáltató neve, címe)


Tisztelt Munkáltató!


X.Y. napon az Önöknél fennálló jogviszonyomat felmondtam.

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy a 60 nap felmondási idő letöltésétől - méltányosságból - eltekinteni, és X. Y. nappal a munkaviszonyomat megszüntetni szíveskedjenek.


Segítő szándékukat előre is köszönöm.


Tisztelettel: Buga Jakab (születési adatok, vagy valamilyen - a cégnél szokásos - nyilvántartási adat)


A kérelmet aszerint fogalmazd meg, hogy ténylegesen mit szeretnél. Ha csak részben nem akarod eltölteni, akkor azt írd bele.

2016. okt. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
... az mindenféleképpen kerüljön bele, hogy melyik nappal szeretnéd a munkaviszony megszüntetését!
2016. okt. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!