Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán az eladó megteheti,...

Vaterán az eladó megteheti, hogy időközben egy bizonyos képet levesz a termékről?

Figyelt kérdés
Egy játékautóról érdeklődtem e-mailben (már ezelőtt vettem tőle, innen az emailcíme). Aztán meggondoltam magam, mert észrevettem, hogy a hátulján van egy kopás az autónak, és így már drágállottam 1000 forintért, ezt meg s írtam neki. Ma még egyszer megnéztem a képeket az autóról, és már nincs fent kép a hátuljáról. Ez mennyire tisztességes? Az ilyen eladót érdemes elkerülni a jövőben?

2016. okt. 28. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.- ha nincs licit az aukción, akkor minden további nélkül megteheti - én is szoktam cserélni a fotót, van, amikor egy jobbat teszek fel vagy teszek még hozzá...

Ha van rajta licit, akkor viszont már nem tudja cserélni.

2.- nem biztos, hogy kopás - nekem is volt már, hogy olyan rosszul fotóztam, hogy úgy nézett ki valami, mintha foltos lenne. De ha kopás és levette a fotót, de pl. az aukció leírásában benne van, akkor nem gond (bár szerencsésebb, ha látja a vevő)

3.- ha tényleg kopás és levette az eladó, s a leírásban sem szerepel, akkor valóban nem valami tisztességes dolog. Ilyenkor egyszerűen eldöntöd, hogy mennyire szeretnéd, megéri-e?

Ha az eladó "becsapja" a vevőt, akkor úgyis "jelezni" fogja a vevő az értékelésében, s hosszú távon lepontozódik az ilyen eladó...

2016. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Licit nincs még rajta. Szerintem ha nem kopás lett volna, akkor a válasz e-mailben megírja, hiszen neki is érdeke, hogy megvegyék.

Sajnos azt vettem észre, hogy sokan megpróbálják elrejteni a kisebb hibákat, főleg ha kisautókról van szó.

2016. okt. 28. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

"Sajnos azt vettem észre, hogy sokan megpróbálják elrejteni a kisebb hibákat, főleg ha kisautókról van szó."


Nem akarok senkit védeni, de az a helyzet, hogy a mai rohanó világban nem biztos, hogy szándékos ez a dolog - persze az is benne van a pakliban, hogy igen...

Bár igyekszem minden hibát feltüntetni, de sajnos velem is előfordult már, hogy nem vettem észre hibát.

Egyszer egy kis pulóvert hirdettem, forma 1-es autóval, megnyerte a vevő és amikor már jött volna érte és épp csomagoltam, akkor vettem észre, hogy az ujjánál meg van pattanva a textil, van egy kis lyuk. Gyorsan megvarrtam, de közben felhívtam a vevőt és mondtam neki, mi a helyzet és hogy természetesen nem kell így megvennie, ha nem akarja. Mondta, hogy ne vicceljek már - ugyanis 1 ft-ért nyerte meg :D

Egy másik alkalommal kapkodva tettem fel egy kinőtt gyerekszandált, vevő megnyerte, pénzt átutalta - szintén csomagoláskor láttam, hogy annak bizony sokkal jobban le van járva a sarka, mint ahogy az a fotón látszik.

Írtam a vevőnek, elküldtem az újabb fotókat és elmondtam: szívem szerint nem küldeném el a szandált, természetesen megnyerte, ha kell neki, elküldöm így is, de ha nem, akkor visszautalom a pénzét. Így is lett és "mindenki elégedettségére" zárult az adásvétel: nekem nem volt pénzem, a vevő gyerekének szandálja - de legalább korrekt üzletmenet volt :D

2016. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anc ***** válasza:
Nem tisztességes, de megtehetik. Esetleg érdemes jelezni ezt a Vatera számára, hogy másnak ne okozzon ez kellemetlen élményt, és igen az ilyen eladót inkább kerüld a jövőben, sőt, jelentsd is, hogy ne garázdálkodhasson mással ugyanígy :) szerintem..
2016. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es, ne haragudj, de mégis mit jelezzen a Vaterának?

Azt, hogy az eladó levett egy képet? Ééés? Teljesen legális!! Hidd el, ezzel nem fog foglalkozni a Vatera, hiszen nem lett még eladva, nem lehet tudni, hogy TÉNYLEG KOPOTT-e vagy csak annak látszott a fotón...


"garázdálkodhasson"... mi ebben a garázdálkodás? Ha lezárult az adásvétel és az aktuális vevő kapott egy hibás terméket, nem olyant, ami a leírásban van - na akkor jelezheti az értékelésben.

De megjegyzem, vannak olyan vevők, akik ha az eladónak 24 negatívja van, akkor is vásárolnak tőle, mert OLYAN OLCSÓ!! meg szép!!

Kérdező, ne értsd félre, ezt nem Rád írtam... :-)

2016. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jelenteni véletlenül sem akarom, mert normális fickónak tűnik, ma épp vettem tőle, és azt kaptam, amit vártam. Csak fura ez a képes szitu. Amúgy nem nagy kopásról van szó (már ha akkor tényleg az), éppenséggel licitáltam is volna rá, csak az árat túl magasnak találtam, főleg, hogy nem hibátlan termékről van szó. Szóval nem mindegy.
2016. okt. 28. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

" éppenséggel licitáltam is volna rá, csak az árat túl magasnak találtam, főleg, hogy nem hibátlan termékről van szó. Szóval nem mindegy."


És megkérdezted tőle, hogy nem adja-e olcsóbban? :-)

2016. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!