Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen egy hagyományos zsidó...

Milyen egy hagyományos zsidó háztartás pénzügyi beosztása?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekeltek a pénzügyek, sokat foglalkozom azzal, hogy helyesen osszam be a pénzt. Sokan emlegetik, hogy a zsidók jól értenek a pénzhez, de a családi gazdálkodásról semmi konkrétumot nem találtam. Sajnos nincsenek zsidó ismerőseim, de örülnék ha elsősorban ők válaszolnának. A hétköznapi családi pénzügyekre, háztartási dolgokra vagyok kíváncsi. Arra gondoltam, talán vannak olyan elvek, gyakorlatok, amiket én is használni tudok. Kérek mindenkit, hogy mellőzzék a gyűlölködő hozzászólásokat.

2016. okt. 29. 06:47
 1/6 anonim válasza:
100%
Sajnalom, de NINCS olyan. Az egyetlen altalanos elv - nem csak a zsidoknal - higy probalj meg lehetoleg kevesebbet kiadni, mint ani bejon. Azt sem tartom ma mar zsido elvnek, hogy a kiadasok szukseg-szeruseget rangsorolni kell. Es a taplalkozas meg a lakhatas utan az elso szukseglet a gyerek tanittatasa.
2016. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Hány fős a család, milyen életkorúak, hol laknak és mennyit oszthatnak be?

Ezek tudta nélkül nincs mit és hogyan beosztani.

.

Mit értesz "hagyományos" alatt?

Netán azt, akinek valamelyik felmenője zsidó volt és ezért a hagyomány miatt ő is zsidónak számít (akkor is, ha nem tud róla!), vagy pedig a hagyományokhoz hű ortodox családról van szó?

2016. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez kb. olyan sztereotípia, mintha egy külföldi kérné, hogy mutassam meg, hogy kell a karikás ostort csattogtatni, mert hallotta, hogy mi magyarok folyton ezt szoktuk.
2016. okt. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekem faterom úgy tanította, hogy a bevételed fele az kapásból félrerak a másik feléből lehet élni. Az így összegyűlt pénzből nagyobb kiadásokat lehet állni. De csak úgy hogy a félrerakott lóvénak is szigorúan a felét szabad max. elkölteni.Persze azért lehet csalni de ne túl sokszor.
2017. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dávid ***** válasza:
61%

Én zsidó vagyok, de nem emiatt spórolok, pl ikertesóm mindent elkölt.

Ruhát használtan, ételt magadnak főzöl (300.-Ft),BKV kocsi helyett, no cigi, alkoholt boltból, szórakozóhelyen mx 1 sör/bor, filmet netről, programok nem fizetőswek (túrázom, nyelv és játékkklubba járok), könyvet könyvtárból, lakás többedmagaddal stb.

Havi 250.000.-t keresek (Bp-en ez nem magas fizu).

Havi 80.000.-Ft a kiadásom, 190.000 megy havi megtakaritásra (részvény 85%, 15% Cetelem).

Időnként adok vérplazmát (+10.000.-Ft/hó) és megyek közv. kutatásra (8.000.-Ft/hó) meg elVaterázok valamit.


A kulcs az, hogy mindennél van olcsóbb.


minek drága étterem (5000.-),ha van olcsóbb? (3000.-Ft)

Minek étterem, ha rendelhetsz Netfutárral? (2000.-)

Minnek rendelsz, ha van időd/kedved főzni? (900.-Ft)

Minek főznél drágán, ha lehet olcsóbban is? (250.-FT)


Kiadásom: 55.000.-Ft lakhatásra, 25.000.-Ft egyéb (telekomm, nyelvtanfolyam, szorakozás, ruha, kozmetika)


Kn 2,400.000.-Ft-ot takartok meg évente és 5-7%-ot hoznak a részvényeim, eddig 19 milliom van, 32 éves vagyok.

De gyerek nélkül persze.:)

2017. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon egyszerű!

Tudják, mekkora a takarójuk és csak addig nyújtózkodnak, ameddig az ér!

2017. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!