Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megunt dolgainkat évi 600....

Megunt dolgainkat évi 600. 000 Ft-ig lehet árusítani. De ezt mégis honnan tudja a NAV, hogy egy ember mennyi használt cuccot adott el egy évben?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

... visszatérve a témára:

A NAV bármikor, bárkit ellenőrizhet. Kidob a gép, és már nézik is, hogy mit műveltél az előző 5 évben.:)

2016. okt. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%

Hat hónapig nem fizetett a munkáltatód, te pedig még mindig neki dolgoztál. Ühüm értem.

Én azért kértem volna a bíróság helyében egy elmeorvosi szaakvéleményt, és egy hazugságvizsgálatot.

2016. okt. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Megint egy olyan ítélkezik, aki nem ismeri az előzményeket, a mozgatórugókat, a tényeket.

Sokan állították, hogy hülye vagyok. Azok akik ezt állították 10-15 év munkaviszony után üres kézzel távoztak (mert olyan okosak voltak, mint az utolsó válaszoló), én pedig 1,5 millióval a zsebemben, ami anyagi és erkölcsi kártérítés is volt. Természetesen ezen felül a 6 havi elmaradt bérem, valamint az ügyvédem költségét, és a perköltség összegét is a volt munkáltató állta. Ennek ez volt az ára, egyébként sem tudtam volna 50 évesen pikk-pakk elhelyezkedni, ellátatlanul pedig még nekem kellett volna járulékot fizetni az államnak a semmiből. Így legalább ketyegett a szolgálati időm, járt a bérezés (amit ugye ha később is, de megkaptam), elmehettem akár betegállományba, tudtam újabb kapcsolatokat szerezni későbbi segítségnek.


Tehát én gondolkodom, mielőtt olyat cselekednék, amit később megbánok. Tudom, ez az országban nem megszokott, de én így működök minden téren.


Szóval nekem nem kell elmevizsgálat, inkább Neked kellene egy kis előre látó gondolkodás és a többi ember felé irányuló megértésed, mindenféle lekezelő viselkedés nélkül. :)

2016. okt. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Másfél milla, ügyvédi költség, meg hat havi bér.

Ja. Esetleg egy sportkocsit nem kaptál hozzá? Fake!

2016. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6%

Nem, azt nem kaptam, mert nem volt rá igényem, és ha lett is volna, valószínűleg nem ítéli meg a munkaügyi bíróság, mert nem találta volna megalapozottnak az ebbéli követelésemet. Csak azt kértem, ami járt, valamint erkölcsi kártérítést (hivatalos neve: sérelemdíj, ahol ezt megtalálod a Polgári Törvénykönyv egyik paragrafusa) a 6 hónapnyi szemétkedésért. :)


Ja picinyem, én ezért a pénzért cca. 30 évet lehúztam a cégnél, tehát felesleges gúnyolódnod, és nyugodtan pihenjél most már le, mert nem vagyok kíváncsi a rosszindulatú megjegyzéseidre.

Aminek a valóságtartamában kételkednek kellene, azokat a mesekönyvben találod, nem pedig itt.

Nem muszáj mindent elhinned - ez kizárólag a Te problémád - de ne vádaskodjál ismeretlenül.

2016. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
24%
Az ügyvédi költséget mióta kell megtéríteni a felperes számára?
2016. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Tisztelt 13.-as és 15.-ös, tudálékos, a mesés történeteddel, tudod, mi volt az eredeti kérdés?!


Egy magadfajtát, a védett korod miatt inkább megtartanak a cégek, mint egy családapát, 2-3 pici gyerekkel.

Szánalmas!

2016. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tudom, hogy mi volt az eredeti kérdés.

De ha végigolvasnád az összes hozzászólást, akkor kiderülne számodra, hogy miért váltott témát a dolog. Volt egy emberke, aki belekötött egy hozzászólásba elég paraszt módon.

Legközelebb hasonló esetben (remélem több paraszt már nem lesz) majd privátban "beszélgetek" az ilyenekkel.

2016. nov. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!