Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkahelyem egyik alválla...

Ha a munkahelyem egyik alvállalkozójának segítenék be feketén (számítógépes munka), majd az elkészült munkát is szintén én venném át, mi az, amivel lebukhatnánk?

Figyelt kérdés

Adott egy elég nagy cég, sok-sok alvállalkozóval.

Az egyikük elvégzi a tényleges munkát, de az adminisztrációra már nem nagyon jut ideje.

Amikor egyébként az adminisztráció is készen van, akkor a teljes paksamétát nekem adja le, én ellenőrzöm, és továbbítom kifizetésre.

Ha az illető megkér, hogy az utómunkát én végezzem el, és ő ezért fizet, akkor mivel bukhatunk meg?

Nem tudna róla senki.

A félig kész anyagot hozná be, én megcsinálnám a többi részét, majd a kész anyagot ellenőrizném, és továbbítanám.

Az anyagi részéről még nem esett szó, csak jelezte, hogy nem ingyen várja a segítséget. Gondolom, hogy a kifizetést is kp-ban intézné, maximum pár ezer forintról lehet szó.

Tudom, hogy nem szép dolog a feketemunka, de nem százezrekről lenne szó. Mondjuk havi 6-8000 ft, nem tudom pontosan.

Feltétlenül szükségem van valami másodállásra, mert komoly anyagi gondjaim vannak. Néhány ezer forint nem a világ, de azért az is valami.

Nézegettem rendes hirdetéseket is, de nagyon kevés a másodállás, és fizikálisan nem bírnám, hogy minden nap 8+4 órát dolgozom, főleg hogy a város másik végén van a munkahelyem, metrózok + buszozok is, átszállással. A másik lehetőség, hogy a másodállás hétvégén lenne, de ha hétfőtől péntekig megyek az egyik helye, és szombat-vasárnap egy boltban hajtják ki a belem, azt szintén nem bírnám.

Ha ez a lehetőség összejönne, az fontos, hogy egy helyen lennék, nem kéne utazgatnom közben, és egy része talán még a hivatalos munkaidőmbe is beleférne.


2016. okt. 31. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ha a munkahelyem egyik alvállalkozójának segítenék be feketén (számítógépes munka), majd az elkészült munkát is szintén én venném át, mi az, amivel lebukhatnánk?"


Pl. ezzel a kérdéssel... :-)

Na meg aztán ezzel:


"egy része talán még a hivatalos munkaidőmbe is beleférne."

2016. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit konkrétabban?


Nem tudod, hol dolgozom, több ezer nagy cég van, nem tudod, hány éves vagyok, nő/férfi, egészségügyben dolgozom-e vagy építőiparban, stb.

A munkám hivatalosan ugyanez, tehát ha valaki ránéz a monitoromra, semmi olyasmit nem láthat, ami nem odavaló. Csupa olyan excel lenne látható, ami az én munkahelyem által kiadott megbízás.

2016. okt. 31. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Ebből kirúgás lesz, azonnali és jogos, bónusznak sikkasztásért feljelentés
2016. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ilyen választ is kapok, de ebben megint nincs konkrétum.

Hogyan bukhatunk le?

Hogyan derülhetne ki?

Én nem sikkasztok a cégtől, nem vettem el olyan pénzt a munkahelyemtől, ami nem jár.

Szabadidőmben (felejtsük el, hogy munkaidőben) segítek egy ismerősnek, aki ezt megköszöni. Adhatna egy üveg bort is érte, de kezembe nyom egy papírpénzt.

Mint ahogy én is kifizettem, ha hazafuvaroztak, amíg nem volt kocsim. Akkor az is feketézés?

2016. okt. 31. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
De ez sikkasztás, olvasgasd a btk-t!
2016. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Felteszem újra a kérdést, hátha valaki még idetéved:


"Mi az, amivel lebukhatunk?"

2016. okt. 31. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Pl. azzal, hogy:


- Egy audit során valaki megnézi az eredeti beadott dokumentumokat és azok nem egyeznek majd azzal, amit te "ellenőriztél"

- Egyszer hiba lesz a dokumentumokban aztán lsd első pont

- Lapátra teszik az alvállalkozót aki bosszúból felnyom, mert azt hiszi majd, hogy közöd van hozzá


Amúgy pedig szinte biztosra mondom, hogy SAJÁT munkát auditálni 3. félnek (ráadásul úgy, hogy munkavállalójuk vagy) minimum szabálysértés, de inkább bűncselekmény, pl:

[link]

2016. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a hiányos lenne megőrizve, így nem lesz mit mivel összevetni.

Ő behozná a hiányosat, én befejezném, majd a kész állapotot ellenőrizném.

Így ki tudná megmondani, hogy ő mit hozott be, és ténylegesen ki csinálta meg a munkát?

Azért olyan hülye nem vagyok, hogy tárolnám mindkét változatot.

Tudom jól, hogy nem szabályos, de valamit ki kell találnom. A kérdésben megfogalmaztam, hogy bajban vagyok anyagilag, és nem látok kiutat, valahogy pénzt kell szereznem.

Így pedig valakinek segítenék, azzal mindannyian jól járnánk, erkölcsileg hol a hiba?

A vállalkozónak segítségre van szüksége. Én segítek neki, mivel értek hozzá, ezért kapok egy kis pénzt. Ő is jól jár, mert a munka normálisan el lesz végezve.

Utána munkaidőben ezt az elkészült végleges változatot átveszem, és ellenőrzöm, ahogy korábban is.

A cég jól jár, mert határidőre le van adva egy teljes, hibátlan munka.Tehát mindenki jól jár, senki sem sérül.

(Ha hiba van benne, előfordul most is, de emiatt nem bontanak szerződést, egyszerűen visszaadom, hogy javítva kérem majd.)

Maximum annyi rosszat látok ebben, hogy nem fizetne utánam adót, de itt néhány ezresről lenne szó, nem egy teljes munkaidős főállásról. Mondjuk amit korábban mondtam, hogy ideadna 6000-et, azzal 2000 ft adót bukna kb az állam, ez akkora tragédia?

Alapesetben persze én sem díjazom az ilyet, de lássuk be, van egy főállásom, amiből rendesen adózom is, korrekt módon hozzájárulok az állam fenntartásához, hiszen ha a bruttómat kapnám meg, akkor semmi gond nem lenne.

Az adónkból létező segélyeket pedig soha az életben nem vettem igénybe, ahogy kórházban sem feküdtem soha, rendőrség sem keresett, tűzesetem sem volt. Az elmúlt 20+ évben befizetett adóm olyanoknak a segélyére ment el, akik soha az életben nem dolgoztak, mi az inkorrekt, ha nem ez?

2016. nov. 1. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!