Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri az ingázni egy jó...

Megéri az ingázni egy jó munka miatt?

Figyelt kérdés

Vidéken, 2 város között kb 70km, busszal.

Részben a spórolás miatt nem költöznék oda egyelőre, a 3 hónapos próbaidő idejére vállalnám ezt be, vagy egy kicsit még tovább.

Behívtak interjúra és utána néztem már a lehetőségeknek, és vannak, aki kocsival járnak a két város között, de nem mindig ugyanabban az időben és nem is szeretnék mindig másokra támaszkodni ez ügyben, ezért a buszos megoldás, ami a menetrend alapján kivitelezhető lenne.

A munka jó lenne szakmailag, jól fizet, magas presztízsű cég, de a város ahol van, kicsi és unalmas (kb annyira, mint a hely ahol eleve lakom).



2016. okt. 30. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a próbaidő alatt ingáznál, akkor persze, hogy meg.

Ha meg felvesznek, és most esetleg regisztrált munkanélküli vagy, akkor esetleg az ottani lakásbérléshez kérhetnél lakhatási támogatást - ha jól emlékszem rá, jan. 1-től már 60 km felett is megadják - de ennek nézz még utána...

2016. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, nem vagyok munkanélküli, a jelenlegi helyemről akarnának "átcsábítani".

A címben pedig most látom csak, hogy hibáztam. Eredetileg "Megéri az ingázást egy jó munkahely?" lett volna, csak már túl sokat kattogok a témán, és nem figyeltem oda eléggé.

2016. okt. 30. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri, a jó munkahely fontos, én jártam így és nagyon sokat olvastam az úton, szerettem.
2016. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, ha levonod a fizudból a rád eső útiköltséget, és az utazással töltött időt, megéri e.
2016. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi idő megy el utazásra, annak mennyi a költsége és rendszeresen jár-e busz, mert azért nagy szívás, ha haza meg pl. taxiznod kell egy cégees buli után (már ha van), csak mert elment az utolsó busz este 8-kor.
2016. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Végül nem vállaltam el a munkát, mert bár a telefonos megbeszélés után ígéretesnek tűnt, (már akkor volt szó a fizuról is) 2 interjú/megbeszélés után kiküldtek egy szerződést amiben a korábban beszéltek helyett br 120 000 Ft-tal kevesebb szerepelt, így nem láttam értelmét váltani. Rendesen meglepett, mert ők kerestek meg, de legalább nem kell az ingázáson aggódni.
2016. nov. 18. 12:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi a tudósítást :-) (első vagyok)

Bruttó 120 ezer ft-al kevesebb? Hát az durva...

2016. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy írok, mert ez is nagyon ellentétes a híradásokban megjelentekkel. Az, hogy vidéken nincs elég szakember, a cégek egymás elől csábítják el a munkavállalókat... igen, akarnák, és kell a jól képzett tapasztalt szakember (nem mondom, hogy én maximálisan az lennék, de jó referenciákkal rendelkezek), de a rengeteg elvárás mellett, nem hajlandóak pénzt áldozni egy rendes szakemberre.Ez pedig hosszabb távon befolyásolja majd a gyártást, termelést. Egyébként még annyit hozzátennék, amit az elején is írhattam volna, hogy ez a hely Bács-Kiskun megyében van, és én Csongrád megyéből ingáztam volna.
2016. nov. 18. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!