Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha mindenhol legalább 3 éves...

Ha mindenhol legalább 3 éves szakmai tapasztalat szükséges, akkor hol dolgoznak a pályakezdők?

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakornoki programokban lehúznak 1-2 évet, és felveszik őket, kis cégeknél, junior pozíciók nagy cégnél. Akad azért pályakezdő állás is bőven
2016. nov. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy az első mondja. Nem véletlen van 3-6 hónap szakmai gyakorlat még diploma előtt. Nagyon sok helyre keresnek pályakezdőket amúgy is, amihez egyrészt nem árt egy stabil alaptudás a szakmádban, másrészt meg az előbb említett kis gyakorlati idő.
2016. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk nem azt tapasztaltam, hogy sok lenne a pályakezdő pozíció. Profeesion.hu-n is csak pár darab van. Az egyetemi kötelező szakmai gyakorlatot meg pofátlannak tartom, ha nem képes az egyetem biztosítani az állást.
2016. nov. 4. 10:50
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
El vagy tèvedve kisfiam! Nem az egyetem dolga neked àllàst szerezni, hanem a tièd. Érted? Felelőssèg a tièd? Ki kéne màr nőni ebből hogy mindig mindenben màsra mutogatunk. Egyetemi évek alatt kevesebbet kell inni, bulizni, helyette lehet menni akár önkèntes melóra is szakmai helyekre, aztán vegzés utàn nem kell aggódni a helyed miatt. Èn a 2. fèlevtől cégeknél voltam, sok esetben ingyen, csak a tapasztalatért. Megérte? Igen, meg, végzés után 4 ajànlat közül vàlaszthattam. Nem nyafogni, kifogást keresni kell hanem csinalni a dolgodat. De ilyen felfogással ami az íràsodból lejön, nem sok jòt jòsolok neked.
2016. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze! Szerinted ki az a barom aki alkalmaz egy egyetemistát aki nem ért semmihez. Ugyanis még az egyetem elvégzése után se kapsz állást nem hogy közben. Gondolkodjál már egy picit, bár tudom nehezedre esik.
2016. nov. 4. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyakran látok gyakornokokat.


Kétféle van közöttük:

- csak azt tanulja, amit az iskolában tanítanak, gyakran cserébe nagy a mellénye, hogy ő XY baromi jónevű egyetemen tanul, de egy mezei kérdésre nem tud választ


- a suli mellett érdekli is amit tanul, képzi magát, leül otthon molyolni a témával, ha kérdezel tőle valamit, akkor másnapra utána olvas.


A választás mindenkié magáé, hogy melyik utat választja. A jelek szerint ha te semmit nem tudsz, akkor az 1)-est

2016. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha az elsőhöz tartozom, akkor nem én vagyok a hibás, hanem az iskola. Mert azért fizetek nem kevés pénzt, hogy megtanítson a szakmára. Ha elvégzem, és mégsem értek hozzá, akkor az egyetem egy csaló.
2016. nov. 5. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

LOL :)


Ezzel a hozzáállással fényes karriert jósolok neked...

2016. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor minek mennek egyetemre? Mi értelme van? Ha nem ad semmit.
2016. nov. 6. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, te trollkodsz, vagy diplomás létedre ennyire nem vagy képben?


Nálunk a diploma alapelvárás. Ha nincs szóba sem állnak veled a HResek. Most vettünk fel egy srácot, aki előtte 2 évig aprópénzért gyakornokoskodott. Egyrészt 2 év alatt szerzett egy masszív tudást, amit az egyetemen sosem fog, másrészt most sem keres rosszul juniorként, de 2-3 év múlva a bérből élők felső részébe fog tartozni, ha elmegy tőlünk, és jól vált akár még hamarabb is.


Na azért kell a diploma, hogy megkapd a lehetőséget egy ilyen állásra, az önszorgalom meg azért, hogy élni tudj vele.



Szabad verseny van, mindenki maga dönt, hogy mit akar elérni, de fel kell nőni, vége annak a kornak mind történelmi, mind életkori értelemben véve, hogy az egyik kezed anyuci fogja, a másikat állam bácsi, neked meg csak bután kell előre totyogni, mindent kitalálnak helyetted, talán még a falatot is megrágják neked.

2016. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!