Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erdemes felrerakni valamennyit...

Erdemes felrerakni valamennyit a fizetesbol vagy el kell szorni mindet mert ugyis egyszer elunk?

Figyelt kérdés
mert nekem olyan hulye rokonaim vannak hogy vagy hitelt vesznek fel vagy nem fizetnek szamlat aztan meg a vegen nekem kell adnom nekik a felretett penzembol mert ha nem adok akkor engem szidna ugyis az egesz csalad mar latom elore es nem lenne jo veluk rosszban lenni mert itthon kell laknom mert egyedul nem tudok elni. masik ugyse tudnek mit kezdeni ha sok penzt raknek felre se ahogy magamat ismerem. szoval ebbol kiindulva erdemes inkabb jol elni es elkolteni legalabb jol ereznem magam. vagy ti mit javasoltok??? toletek nem keregetnek ha van sporolt penzetek??? illetve ti mihez kezdtek vele???

2016. nov. 5. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

De kéregetnek, de nem adok.


Befektetem önmagam fejlesztésébe, ami van az meg tartalék, hogyha netán kell vennem egy videókártyát 200e-ért vagy meghibásodik az autóm vagy ha elém kerül egy kihagyhatatlan befektetési lehetőség, akkor ne kelljen hónapokig gyűjtögetnem rá!

2016. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan szülők mint az én isten barmjaim, még szép hogy nem adok. (van pénz csak sok a luxolás s anno mindenre volt pénz csak rám nem , se ruha, se semmi értelmes , kb 1 évbe 1x max... Másik tesónak meg 10-20ezer egy hétvégére stb)

Szval jah...


Ha meg rendesek akkor ha már elszórod, szorhatod feléjük is egy részét hiszen ők adják a mindennapi körülményeket neked. Fedél kaja stb.


Hmm elszórni? Oké hogy ki ki rug az ember a hámból, nyaral rgyet vagy valami, de inkább a helyedbe a jövőmre gondolnék.


Előbb utóbb magadat kell eltartanod, s az ősök is megöregednek majd elhunynak.


Inkább használd ki te is, hogy a szülők mellett vagy, gyűjts kiútra s irány valami jobb fizus meló a világban. Saját vagyon, kocsi, külön lakás ahol azt csinálsz amit akarsz, ha összejösz vagy esetleg van már párod elég gáz családhoz vinni főleg idősebben. Jobb külön hancurozni ;)

S meg meg engedhet magának az ember nagyobb nyaralást, nem úgy mint magyarban. Én is tervezgetek sok mindent s igen kell a pénz. Bánok pár költekezést (nem pláza cica módos dolgok).


Szval ha van eszed külön életre fokuszálsz hacsak nem tizenéves vagy, de ha azok évek végét járod érdemes elgondolkodni. Persze mindezekhez cél kitűzése kell.


23-N

2016. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. nagyon hasznosak. szuloktol nem sajnalom a penzt ök rendesek. a hulye rokonaimtol sajnalom akik jol keresnek meg sincs penzuk sose a sajat hulyeseguk miatt mert szorjak a penzt meg nem tudnak banni vele. es siman elofordulhat hogy tolem akarnak majd keregetni es ha nem adnek biztos ram haragudna az egesz csalad legalabbis elmeletben ezt nagyon el tudom kepzelni hogy bekovetkezik majd.
2016. nov. 5. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy teszel félre pénzt, még nem lesz rád írva, hogy "van pénzem". Nincs sok köze hozzá a rokonaidnak, hogy mennyit takarítottál meg, ha derogál az mondani, hogy nem akarsz adni, akkor mondhatod azt, hogy nem tudsz adni, mert neked sincs.
2016. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most a szüleidnél élsz vagy a tarhálós rokonoknál? Előbbi esetben miért is nem tudsz nemet mondani? Több lehetőség is van, teszel félre pénzt, de senkinek nem mondod, ha kérdezik elköltötted (elbuliztad, annak úgysincs látszatja). Vagy ha kérnek tőled valamennyit, adsz, de azt előre megbeszélt időpontban vissza is kéred, ha nem adják vissza akkor legközelebb mondhatod, hogy még az előzőt sem adták meg. Vagy kijelentheted, hogy márpedig nem adsz, mivel egészséges, dolgozó felnőtt emberekről nem a te feladatod gondoskodni, főleg, hogy nem a szüleid. Szemlélheted úgy is, hogy minden kölcsönkért és meg nem adott pénz elrabolt idő az életedből, amíg te azért a pénzért dolgoztál. Ha nem adsz, előbb utóbb leszállnak rólad. Sajnos jóhiszeműnek, konfliktuskerülőnek és befolyásolhatónak tűnsz, amit egy-két rokon gátlástalanul kihasználhat. Egyértelműen jobb félretenni, mint mindenedet felélni, főleg ilyen - már bocsánat - hülye indokkal.


Én egyébként azt a taktikát alkalmazom, hogy senkinek nem számolok be a megtakarításaimról, a fizetésemről pedig gátlástalanul hazudok. Pici összegeket szoktam kölcsönadni családon belül, de azokat be is hajtom. Többet nem is tudok kölcsönadni, hiszen "nincs". Ha úgy alakul és a szüleim rászorulnak majd a segítségemre, természetesen lesz.

2016. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!