Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsön adtam egy ismerősömnek...

Kölcsön adtam egy ismerősömnek 100. 000 forintot. Nem szándékozik visszaadni! Hogyan hajthatnám be?

Figyelt kérdés
A pénzről nem írtunk semmilyen papírt.

2016. nov. 11. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor buktak.

Pl: én azt mondom, adtam neked 100.000et. Add meg. Ideadod? Vagy csak ha bizonyítom, hogy tényleg tartozol?

2016. nov. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani a tartozást (így hogy nincs papír, esetleg banki átutalás bizonylata, de gondolom kp-ben adtad), akkor buktad a pénzt. Nem törvényes úton persze behajthatod, de akkor számolnod kell a következményekkel.
2016. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Végülis beperelheted, csak lehet hogy drágább lesz a perköltség, és nem biztos hogy megnyered. De ha vannak tanúk, akkor lehet hogy nem mer hazudni a bíróságon. Szóval elképzelhetőnek tartom, hogy egy per kilátásba helyezése is megoldja a problémádat, mivel ha megnyered, akkor amellett hogy a bíróság kötelezi a visszafizetésre, a költségeket is neki kell állnia. Peóbálj megegyezni vele részletfizetésben.
2016. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"és nem biztos hogy megnyered. "

Egész pontosan 0 az esélye.Egy legalább 2 tanús papír nélkül a világon semmit nem tudsz tenni.Ilyen esetben kizárólag a "klasszikus" megoldás működik.

2016. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

1. Felkeresed.

2. A telefonod, vagy valamilyen hangrögzítő berendezés legyen nálad.

3. Neki szegezed a kérdést, hogy mikor hajlandó megadni a pénzt. A beszélgetést irányítsd, tehát hangozzon el, hogy mikor adtál neki kölcsön és hogy mikorra igérte, hogy visszaadja.

4. Ha elég hülye, akkor kinyitja a száját.

5. Ezzel a hangfelvétellel pert indíthatsz ellene. A perköltség a pertárgy értékének (100 000 HUf) a hat százaléka.

6. Csak akkor pereld be, ha van értékesebb tulajdona, mert ha nem így teszel, akkor a per végén lesz egy hivatalos papírod arról, hogy tartozik neked 100 rugóval, csak pénzed nem.

2016. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy trükk,ami bejöhet:


Beállítsz hozzá,és megpróbálsz vita nélkül,barátságosan bemenni a lakésába,és megkérdezni,hogy mikor kívánja visszaadni a tartozását.Ha sikerült kialkudni egy elfogadható időpontot,azt ráírod,az előkészített szerződésre,és a fedezetül szolgáló eszközök(hűtőgép,porszívó,TV,mosógép,stb.)listáját.Ha aláírta,gyorsan elvenni a papírt,és telefonálni a kint várakozó segítségnek,az elkobzásra,a kölcsön megfizetéséig.Jó felírni a gyártásiszámokat is.Az elkobzás zajos ügy lehet,de a segítségeket-mint túlerőt-erre fel kell készíteni!


Nekem bejött.

Sok sikert!

2016. nov. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laczkó68 válasza:
Irj,megoldjuk.
2016. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!