Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy volt barátom tartozik...

Egy volt barátom tartozik több százezer forinttal. Mit lehet tenni? Bővebben alább.

Figyelt kérdés
Egy volt barátom nagyobb összeggel tartozik. Hónapokkal ezelőtt felszívódott, majd a családtól értesültem, hogy hazakerült. Eljátszotta mindenét és egy forintja sincs. A családnak új volt, hogy még nekem is tartozik. Azt mondták, hogy nem tudják, hogy, de valahogy megadják a pénzt. De, ha felmerül, hogy nincs pénz, akkor mit lehet tenni? A srác autójának az adásvételije a kezemben van, valamint a törzskönyv, plusz még smsben is van nyoma, hogy tartozik nekem. Elég eszköz van a kezemben, hogy kezdjek valamit hivatalos úton? Ha igen, akkor mit érdemes tenni? Ezt nincs kedvem balhésan rendezni..

2016. nov. 12. 09:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az adásvételin a tartozó és én szerepelünk
2016. nov. 12. 09:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit világosabban is fogalmazhatnál... Eladtad neki az autódat? Vagy hogy? Mennyi pénzről van szó?

Ha a család fizetni akar, akkor várd meg, hogy valóban elkezdenek-e fizetni - addig nem gondolom, hogy bármit is lépned kellene.

2016. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Telekvásárlásra adtam kölcsönt neki. Amikor odaadtam neki a pénzt, a tulajdonában lévő autójáról csináltunk egy adásvételit arra az esetre , ha valami történne vele és nem tudna fizetni. Az adásvételin az ő és az én adataim szerepelnek. Az autója törzskönyve is nálam van.
2016. nov. 12. 10:38
 4/14 A kérdező kommentje:
350.000 ft. az összeg
2016. nov. 12. 10:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Jaj, istenem, hogy mindent harapófogóval kell kihúzni::: :D


"Eljátszotta mindenét és egy forintja sincs. "

És a kocsija megvan még vagy eladta azt is?

Mi van az sms-ben?

2016. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:DD ékszereket, laptopot, telefonokat, motort, ami mozdítható volt a kocsin kívül minden elment kártyán, meg fogadásokon. Az smsben többszöri ígéretek vannak, hogy nemsokára megadja a tartozását.
2016. nov. 12. 11:47
 7/14 A kérdező kommentje:
így a kocsi a törzskönyve miatt még nem ment el.
2016. nov. 12. 11:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Törzskönyv nélkül is eladhatja, átíráshoz meg tud kérni új törzskönyvet 2 hónapon belül 6.000 Ft-ért, ha bejelenti pl. hogy megsemmisült.


Viszont Neked meg van lehetőséged fizetési meghagyást indítani ellene.


Ezt közjegyzőnél tudod indítani, minimum 5.000 Ft az illetéke, illetve tartozástól is függ %-osan.

Azt befizeted, kitöltöd a formanyomtatványt, 15 napon belül kiértesítik.


Bizonyítani kezdetben nem kell semmit, arra majd lesz egy külön eljárás, ha ellent mond a követelésednek.


Ha nem mond ellent, akkor jogerőere emelkedik és végrehajthatóvá válik a követelés, ha ellentmond, akkor bizonyítási eljárás alá vonják és bírósági perré alakul.


Ha a kocsi megvan még a nevén, akkor azt foglalhatják tőle. Emellett fizetés letiltás, ingatlan végrehajtás, ha van a nevén, vagy számla inkasszó a végrehajtás keretében, ami az FMT-t követi újabb díj ellenében.


Ezeket a díjakat Neked kell előfinanszírozni, de növeli a tartozását a késedelmi kamatokkal együtt.

2016. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bak Norbert, köszönöm szépen a segítséget és, hogy tudtál rám időt szánni. Rengeteget segítettél, hogy átlássam a helyzetet.
2016. nov. 12. 13:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ér...!!! Bak Norbi learatja a babért... :D én "kikapartam a gesztenyét" - Ő meg learatja a babért! :D


Kérdező, csak hülyéskedek - Bak Norbival általában mindig kisegítjük egymást, csak most kicsit hülén jött ki, hogy én "görcsölök" Veled (2,5 vagyok), ő meg megírja azt, amit én is meg tudtam volna írni, ha előbb elmondod a dolgokat. Most aztán meg neki vagy hálás... - el van rontva a napom ... :D

2016. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!