Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért dolgoznak a magyarok...

Miért dolgoznak a magyarok sokszor nyelvtudással is annyi pénzért Budapesten amiből egy minilakást (bérlakás) se lehet fenntartani?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Egyik válaszoló 110 nettót keres ráadásul nyelvtudást is igényel a meló.


Miért jó ez hogy elvállalják ilyen moslék bérekért ezeket a munkákat?


Nem akarnak a maqgyar megélni, meg jól élni?



Vagy úgy vannak vele hogy jaj örököltem lakást, oszt jólvanaz ez így, ennyi fizetés is elég, számlára meg kajára elég...


Döbbenetes...


Mitől van ez?


2016. nov. 12. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy ki mennének ausztriába gyorséttermi dolgozónak mint te, igaz?
2016. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Talán mert nincs más? És hiába van örökölt lakás, kaja azért csak-csak kell...
2016. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt a választ.


Azért mert máshonnan vissza se jeleztek. Ez legalább meleg iroda iroda, fix 9 óra, munkaidő végén nem az megy, hogy "jaaj maradjunk még" hanem mindenki takarodik haza. 17:00kor vége a munkaidőnek, 17:03kor már mindenki az autójában ül.


Nekem azért jó mert kiszámítható, nyelvtudásomat is használhatom, mellett meg fut egy vállalkozásom, ahol a bérem 1,5x-sét összeszedem.


Nem örököltem lakást, szülőkkel élek közel 28 évesen is!

2016. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"fix 9 óra,"


Jézusom, ráadásul 9 óra is!


nem zavar hogy mennyire alul vagy fizetve?


meg se szólalnék idegen nyelven ennyi pénzért.


Pedig angolul meg németül is tudok egész tűrhetően.

2016. nov. 12. 11:34
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem mindenki van úgy vele, hogy mindent a fizetéséből kell fedezni, nekem 150 ezer jön be passzívan ingatlankiadásból adózás után, úgy hogy fel sem kelek érte ha nincs kedvem.

Simán megfelelne egy 8 órás állás heti 5 napban nettó 110 ezerért is, ha jó a társaság is, vagy vannak ingyenes szakmai képzések, esetleg társulási lehetőség a cégbe.


Havi 260 ezres bevételből egymagam, csak elnyomorgok már a saját lakásomban :)

2016. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolsó :


mint példád is mutatja, Magyarországon lakás kiadásból sokszor jobban lehet élni mint munkából.

2016. nov. 12. 12:05
 7/16 anonim ***** válasza:

#4 jobb mint a 12 órázás, meg az éjszakai műszak targoncázni a fagyos raktárban 140 nettóért. Olyat hagytam ott.


9 órából 1 óra az a kajaidő. Társaság jó. Munkatempó egyéni. 1 éve vagyok ott, egyszer se emelték föl a hangjukat velem szemben, soha nem csesztettek, ja és nem volt kötelező túlóra sem!


Az, hogy te mit csinálsz, meg mit nem csinálsz ennyi pénzért én magasról lesz@rom. Nekem nem a pénz az elsődleges.


Nekem ez így jó, mint mondtam gyakorlom a nyelvet, fix munkaidő, jó társaság, mellette mehet a vállalkozásom. (előző munkahely ezt se engedte.. nem járultak hozzá!) Amíg az ki nem növi magát, vagy nem termel ki egy passzív befektetésre való összeget, addig maradok. Potenciál, előrelépési lehetőség van a cégnél is.

2016. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Potenciál, előrelépési lehetőség van a cégnél is."


potenciál? 110 nettóval napi 9 órában nyelvet is használva?

2016. nov. 12. 12:18
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Nos nagyon sokan látom nincsenek tisztában a kinti dolgokkal.


Kérdezőnek: Sokak azért ragadnak magyarban (nyelv+szakmával rendelkezők is) mert valami visszafogja őket.

Pl szimpla félelem, magány tudata (pedig lehet kint is ismerkedni), családi kötelékek, akár gyermeke van stb...otthonosabban érzik magukat magyarban az anyanyelvük mellett. S vannak azok akik bele törődnek vagy/és megse fordul a fejükben.


Meg ne feledjék kedves kommentelők az amit hallanak pl kínai étterem. Voltam ott is csak sok barom nem gondolja át logikusan.

Magyarba pl szakmával keres 150ezret. Lemegy albérlet+rezsi(~60ez) + pl egy helyi járatos összvonalas bérlet havi ~10ez. Ok ott van 80ez., amiből rendes táplálkozás ~50ez.+ ruha, tisztálkodás/haj esetleg aki cigizik akkor az is.


Kényelmesen megvan mindez, ha egyedül él, de ha gyerek jön stb, meg nem igazán tud gyűjteni saját lakásra tisztán.


Kinaiba kb 300at megkapja az ember, de mivel adnak szállást, kaját, az a pénz önmagában "költő pénz" s nem kell agyalni mit merre fizess stb mert biztosítva van.


S ne feledjétek az ilyen kínai az "alja" odakint, 8általánossal s nulla nyelvvel is felveszik az embert xD

Ha szakmával s nyelvvel rendelkezik az ember kicsit jóval jobb helye van.


Ismimék meg olaszban vannak nekik az idő beosztás is kényelmes. Nyáron 6óra (heti 5nap), télen meg 8 ó, de ugyanúgy megkapják a kb 500ez-t fejenként. Szval van idejük kikapcsolni és akár hobbijuknak élni.


Ha tájékozódik az ember s akar is jobb életet az el is fogja érni s nem a kínaiakat szidják(ahova ha megy is kezdésnek jó cimmel fogná fel), főleg az olyan aki magyarba 70et kereset, mert nem egy olyat találtam...-.-""

Az a szomorú amikor nálam idősebb ember gusztustalankodik oldalakon úgy hogy sz@rt se gondol át.


23-N

2016. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Jah igen... S én párommal külön életet akartunk. Mindegyikünk véleménye, hogy necc s gáz ősökkel élni. Elég cink úgy haza vinni valakit "bocs szüleimmel élek még".

Meg annak az olyan nyomorékok mint anyám párja...43évet anyja szoknyja alatt, most meg másik szoknyába matat xD s lassan 50.

2016. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!