Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás ügyében szeretném az...

Magyar Dávid1 kérdése:

Csalás ügyében szeretném az emberek segítségét kérni. A lentebb írt csaló ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem 2 telefont egy online értékesítőtől a jófogáson. Megbeszéltük hogy én előre küldöm a pénzt rózsaszíncsekken. (most kérek mindenkit hogy nem azért raktam fel ezt a témát hogy lecsesszenek mert előreutaltam, már úgyis tanultam belőle) Tehát 32.000 Forintot elküldtem neki rózsaszíncsekken és ő azt mondta hogy feladta a telefonokat a postán. A telefon 3 nap után sem érkezett meg. Elkezdtem fenyegetőzni azzal hogy bemegyek a rendőrségre és feljelentem de ő azt mondta hogy addig a rendőrség sem tudna vele mit kezdeni mert nincs bizonyíték rá hogy a telefont nem küldte el. Ez mennyire igaz? Segítséget kérnék hogy ilyenkor mit tehetek?

2016. nov. 14. 07:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Feljelentést, amúgy legalább ajánlottan kérted?
2016. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%

" nincs bizonyíték rá hogy a telefont nem küldte el."


Nem neked kell bizonyítanod, hogy nem küldte el, hanem neki kell bizonyítania, hogy elküldte. Viszont ha csak téged vert át, akkor 32000Ft-ért túl sok energiát nem fog belefektetni az ügybe a rendőrség.

2016. nov. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Neki mindenképp kell valamivel bizonyítani azt, hogy feladta neked a csomagot. Legrosszabb esetben is ott a blokk, te arról nem rendelkezhetsz semmilyen információval, hogy ő feladta, vagy nem.
2016. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha feljelentést teszek ellene a rendőrség ezzel mit tud kezdeni. Ha nincs nála blokk arról hogy feladta a csomagot abban az esetben mi a lépés? Ismerősöm mondta hogy ezért senkit nem büntethetnek meg mivel az ilyen ügyekben egyik fél ellen sem szokott elég terhelő bizonyíték lenni arra hogy meglopott-e vagy nem. Ez igaz? Meg mondta az ismerősöm hogy az aki becsapott ha feljelentést teszek hivatkozhat arra a rendőrségen hogy én megkaptam a telefont átvettem és nem akarok fizetni érte ezért kérem a pénzt hazugsággal. Most már komolyan nem tudom mit tegyek azért 32 ezer mégis csak 32 ezer és most nem akarom hogy elvesszen.
2016. nov. 14. 08:32
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%
Ezért "jó", ha többeket vert át. Mert hogy egy csomag elveszik, az még esetleg érthető. De hogy több is, az már felettébb gyanús. A pénzedet amúgy gyakorlatilag biztosan nem fogod viszontlátni.
2016. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Legalább az elkövető börtönbe kerül? Vagy ha feljelentést teszek mennyi az az idő amíg az ügy lezárul és mennyit kéne rendőrségre bíróságra járnom? Teljesen biztos hogy a pénzemet már semmilyen úton nem kapom vissza? Legalábbis további költségek nélkül?
2016. nov. 14. 11:00
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Persze, 32 ezer forintért kóterba fogják rakni, te melyik országban élsz? :D
2016. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Szinte bármit feladsz akkor kapsz egy bizonylatot róla. Na ezt kérd el tőle. Egyetlen egy kivételt tudok az a sima levél a postán, de gondolom nem így ment egy 32ezres telo

Általában nyomon is lehet követni neten ezeket

2016. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Látom amugy nem vagy képbe :)

Ha leveleztél (email vagy jófogáson) akkor máris ott van egy bizonyíték. Neked is van egy bizonyítékod hogy elutaltál neki 32 ezret.

Ha átveszel egy csomagot akkor az alá kell írni, tehát lehet bizonyítani hogy te átvetted avagy nem. Sőt azt hogy átvett valaki egy csomagot (futár vagy cpostán csomag) akkor már neten is meg lehet nézni a nyomkövetésen hogy átvette avagy nem.

"Ha nincs nála a blokk" Aki normális az addig nem dobja el a feladóvevényt míg meg nem érkezett a csomag akinek szánta. Sőt én úgy szoktam h beszkennelem és elküldöm emailen aki vásárolt tőlem így a nyomkövetéshez lévő kódot is láthatja (vagy csak a kódot küldöm el)

2016. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.Sajnos már vissza sem ír nekem. Ha feljelentem neki mi lehet a legnagyobb büntetés amit kiszabhatnak? Legalább akkor tanulja meg hogy nem verhet át senkit sem.
2016. nov. 14. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!