Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressről rendeltem...

Aliexpressről rendeltem valamit, kb.1200 ft értékben, majd megérkezett az sms, és az előző sms-hez képest 10 000 forinttal kevesebb az egyenlegem. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nézd meg, hogy valóban a vásárlásod került-e ennyibe, valamint azt, hogy nem volt-e véletlenül 9 ezer forint a postaköltség, amit nem vettél észre. Ha még nem postázta az eladó, akkor mondjad le gyorsan.
2016. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem, nyilván a vásárlásom került ennyibe, ahogy rákattintottam a kifizetésre, megjött az sms az aliexpresstől. Postaköltség nem volt, a rendelésnél is, és az sms-ben is 4 USD van írva, ami kb. 1200 forint, és gondolom ha lemondom, akkor ezt az 1200 forintot fogom visszakapni, nem pedig a 10 ezret, amit levettek...
2016. nov. 18. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy lehet volt minimum darab. Neha olyan is van. Minimum 10-et kell rendelned, de 1db arat irja ki. :D
2016. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most átnéztem megint mindkét terméket, az egyiknél valóban volt postaköltség, de csak 2 USD, tehát az még mindig csak 6 USD, bár nem értem, hogy akkor az sms-ben is, meg a vásárlásnál is miért csak 4-et írt ki, de mindegy, mert ez még akkor is messze van a 10ezertől, amit levettek :/
2016. nov. 18. 15:17
 5/7 anonim válasza:
E-bank fiókod nincsen? Úgy értem (persze ha az sms-ben benne van, akkor tárgytalan), meg tudod nézni, hogy mire ment ez a 10000 Ft? Tehát biztos, hogy az Aliexpress tranzakció, ami levette? Mert ugye pl. van ilyen sima napi sms fajta is, ami jelenti a záróegyenleget. Sőt, ez nekem még késett is. Tehát pl. vásároltam 10k értékben, de csak másnapra vette le, másnap írta, hogy -10k az egyenlegemből. Én meg meg voltam ijedve, hogy mi van, nem is költöttem aznap 10k-t. Aztán rájöttem, meg megnéztem a konkrét számlatörténetet, hogy a pár nappal korábbi költekezéseim szummáit csak most könyvelte le. Ezért is kapcsoltam ki ezt a szolgáltatást. Az én bankomnál egy kalap semmit sem ér.
2016. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kaptál valami visszaigazolást a megvásárolt termékekről? Azon mi a végösszeg?

Netbankodba lépj be, ott látod, mennyit fizettél.

2017. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző sms-t mikor kaptad? Biztos nem fizettél azóta semmi mást? Nem vont le a bank tartozást, kártyadíjat, stb?
2017. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!