Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressről rendelt lenovo...

Turbo Jani kérdése:

Aliexpressről rendelt lenovo telefon vámon áll, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy lenovo telefont az aliexpressről. Folyamatosan nyomon követtem, hogy hol tart.

Most az a státusz, hogy a vámon megfogták a telefont.

Erről a készülékről lenne szó.

[link]

Valaki tudna segíteni, hogy mit fognak majd küldeni róla, és mi lesz a teendőm?

Aliexpressen kártyával fizettem, arról hogy tudok adni valami bizonylatot, hogy mennyibe került?

Olvasgattam, annyit már tudok h bizonyítanom kell a tényleges vétel árat mert a kínaiak mindent ajándéknak adnak fel és nem a valós összeget írják rá. Továbbá a félelmem az olvasottak után, hogy mi van ha ez is valami hamisítvány? Ha én nem kapom meg a készüléket akkor a kínainak vissza kell fizetnie az árát? Ha mégis minden oké lesz erre csak a 27% áfa megy rá?

A bizonyításra elég egy print screen? vagy banki bizonylat kell? Esetleg az aliexpresses fiokomban van valami ami generál egy hivatalos pdf-es fizetési igazolást?

Köszönöm a segítséget előre is.

Szép Napot.



2014. szept. 13. 11:34
 1/5 anonim válasza:

Még anno rendeltem fülhallgatót aliexperssen, nekem is fennakadt. Nem törődnek a hamissággal. Azért akadt fel valószínűleg, mert nem az eredeti árat tüntette fel rajta a kínai aki küldi. Nekem is ez volt a baj, volt egy nagy csomag, és rajta hogy érték benne 5$ közben volt benne 40 darab füles. Kell majd kapnod egy e-mailt, vagy sms-t a magyar csomagszállító központtól, hogy küld el nekik a banki bizonylatot. Az alapján ráteszik az adókat. Külföldi határon kicsi az esélye, hogy fennakadt.

Amikor fizettél elvileg kaptál a bankodtól egy sms-t hogy hova lett küldve a pénz, azt kell elküldeni majd.

2014. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2014. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
upsz.. :( a barátunk egy hamisítványt vett. Mármint a legjobb esetben. Remélem, legalább tényleg valami telefon van a csomagban, nem pedig "féltégla"... Kérdező, majd írd meg a sztorit, hogy tanuljunk belőle!
2014. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Telefon volt a csomagban igen, szerintem valóban nem eredeti, de ettől függetlenül ár érték arányban nagyon is jó. Egyébként ha másnak is ilyen lenne csak hogy tudja: 27% áfa ment rá

csatoltam egy print screen-t az aliexpreses rendelésről

az otp-s számlámról is küldtem egy print screen-t ahol látszik hogy mennyit fizettem

Plusz arra a napra generáltattam az otp oldalán egy kimutatást a tranzakciókról.

Így elfogadták gond nélkül.

Másnak is most mindent megfog a posta amit kínából rendel?

2014. okt. 18. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben mindent mrgfognak...jó az apró dolgokat nem,pl telóm hátlapját..
2015. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!