Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire inkorrekt?

Figyelt kérdés
Meghirdettem eladni a házamat. Jött egy komoly vevő, aki lealkudta az irányár 77%-ára. De mivel kp-s vevő, így nehezen, de belementem. Megegyeztünk. A vevő, egy léleklátó, spirituális hölgy azóta átjáróházat csinált, szinte minden este másik családtagját hozta el, hogy elbüszkélkedjen, hogy hova megy lakni. Tegnap elcibált az ügyvédjéhez, hogy előszerződünk, foglalót tesz le stb, és az ügyvéd előtt azt mondta, hogy égi jelet kapott, spirituálisan, hogy várnia kell még az ingatlanvásárlással. Az ügyvéd azt hittem (velem együtt dob egy hátast). Előtte: megegyeztünk-kezet ráztunk, aztán etetett, hogy megveszi, végül dolgavégezetlenül jöttünk el. Nem értem, hogy egyeseknek miért okoz örömet gúnyt űzni mások szorult helyzetéből? Mi a búbánatos halálnak hívott át az ügyvédhez? Hogy ezt az idióta fszságot elmondja?
2010. ápr. 29. 21:39
 1/8 anonim válasza:
97%
Figy, ha az ügyvédnél lerakta a foglalót, akkor ha nem veszi meg a házat, bukja a foglalót
2010. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Gondolom még azelőtt visszalépett, hogy pénzt rakott volna le, sajnos manapság ilyenek az emberek. Nekem már tele a hócipőm a sok korlátolt, buta és rosszindulatú emberrel, akik körülvesznek. Teljesen megértem, hogy kiborultál, remélem azért az ügyvéd kért legalább valami "tiszteletdíjat" tőle a hülyítésért.
2010. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem egy kicsit furcsa, hogy több embert elvitt a házatokba "körülnézni". Szerintem a biztonság kedvéért kapcsoljátok be a riasztót, ha elmentek otthonról. Lehet, hogy egy színjáték volt az egész és csak felmérték, milyen a ház, mit lehet elvinni. Egy kis településen lakok és itt az utóbbi időben kb.: 10 házba törtek be. Én nagyon bizalmatlan vagyok, ezért gondolkodok ilyen furcsán. Lehet, hogy rosszul látom a dolgokat.
2010. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is vigyázzatok a biztonságra. ha tudatosan vágott át, akkor annak oka van, akkor abból valamilyen formában "hasznot" akar húzni.


a másik verzió, hogy klinikai eset.

2010. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzéseket. Az az igazság, hogy amúgy is labilis lelki állapotban voltam, nem kóros depresszió, de depresszió a saját tehetetlenségem (mármint anyagi) miatt.

Végre örültem, hogy rendeződik az életem, a hölgyről azt hittem, hogy komoly, ráadásul ő azt hirdeti magáról, hogy spirituális segítő, ezzel szemben pedig egy egoista, pitiáner kispályás jellemtelen ember, aki játssza az agyát a készpénzével és még gúnyt is űz és megalázza az embert. És micsoda jótét léleknek állítja be magát. Nem átkozódom, de remélem visszakapja az élettől azt, amit velünk tett.

2010. ápr. 30. 06:39
 6/8 anonim válasza:
Egész biztosan visszakapja még ezt, a mérlegnek mindig egyensúlyban kell lenni :) tudom milyen rossz, ha végre jön egy vevő, beleéled magad és aztán meg pofára esel. Nálunk is ez a helyzet, csak nálunk a társtulaj kavart be, ma derül ki, hogy megmaradnak-e a vevők, vagy elállnak - és kérik vissza a pénzüket (amit már odaadtam az ingatlanosnak). Szóval nálunk is az van, hogy vagy nagyon jól járunk, vagy totál csődbe megyünk.
2010. ápr. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
add el másnak, ha nem foglalózta le, és ne is foglalkozz ilyen bolondokkal. Még jobban is kijöhetsz.. elég sokat engedtél..
2010. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Óh, aztán jobban alakult, mint gondoltam. Pár hétre rá jött egy illető, aki komolyan gondolta. Icipicivel többet is adott érte. Lefoglalózta, majd tegnapelőtt is adott pénzt, jövő héten meg a többit utalják.

Amúgy valóban az lett, hogy a meghíusult értékesítés után újrahirdettem. Ráadásul nemcsak annyival jártam jobban, hogy többet is ad, hanem az, hogy magánemberként hirdettem, ingatlanos nélkül, tehát az is százezreket jelent.

Ettől függetlenül azóta is értetlenül állok az első vevő(jelölt) esete előtt, mert nem igazán jöttem rá, hogy mit is akart valójában.

2010. aug. 4. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!