Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladhatnak e egy olyan ingatla...

Eladhatnak e egy olyan ingatlant a beleegyezésem nélkül, aminek 1/4-e az enyém?

Figyelt kérdés
Örököltük a ház 1/4-ét és én nem szeretném eladni. Ha az a fél, akinek a 3/4-e a kezében van el akarja adni, de én nem mit kell tennem?
2010. ápr. 30. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Kifizeted a részedet a másik félnek. Ha nem egyezel bele az eladásba,akkor a Bíróság per esetén kötelezhet rá.

Bár nem értem,hogy miért nem akarod eladni?

2010. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
eladhatja, ha előtte felajánlja neked megvételre és te nem élsz az elővásárlási jogoddal, de a legjobban akkor jársz, ha eladod neki vagy a vevőjének a részed.
2010. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem a saját részét kell kifizetnie, hanem a másik részt... Így a kérdező nevére kerül az ingatlan. Ekkor nem kell eladni.

Senki nem kötelezhető közös tulajdonba.

Amúgy a tulajdonos a 3/4 részét is önállóan értékesítheti, ekkor az egyéb tulajdonosoknak elővásárlási joguk van, de kérheti a közös tulajdon megszüntetését is.

2010. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

ha te nem írsz alá semmit, akkor nem adhatják el.


én is ebben a cipőben vagyok..

2010. máj. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a kérdező nem él az elővásárlási jogával, akkor a tulajdonostárs eladhatja a saját tulajdonrészét ...persze, ha talál rá vevőt
2010. máj. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Simán eladhatja a 3/4 részt a másik tulajdonos.

A te tulajdonjogod megmarad, de vigyázz, mert ha mondjuk ez egy telek, és építenek rá egy új házat, akkor annak a költségeinek az 1/4 része téged terhel.


Így könnyen elvesztheted a tulajdonrészedet, ha nem szállsz be anyagilag az értéknövekménybe.

2010. máj. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármekkora rész eladható egy földből vagy ingatlanból a tulajdonos által akkor, ha az a saját része és nincs rajta teher vagy haszonélvezeti jog. Ha egy ház 1/25-öde, akkor annyi, eladható. Más kérdés, hogy nem valószínű, hogy találna rá vevőt. Az egész egybe eladásához elsőként felajánlja megvételre a többi tulajdonosoknak az ő részüket. Ennek huzamosabb gátlása polgári peres eljárást és rendszerint egy nyert ügyet eredményez.
2010. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!