Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislányunk van,...

7 hetes kislányunk van, Fruzsina. Nagyon görcsös, hasfájós. Apa vagyok, Anyával együtt kérdeznénk: mit lehet tenni azonkívül, hogy az "n"-dik görcsoldót vegyük meg a patikából, mert érzésünk szerint, már az sem segítene. Ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Annyira sír, hogy maga az orvos is megszeppent az első védőoltásnál, azt is kérdezte: és ez így megy egész éjjel? Bárkinek mondtuk (szülőknek), azt mondták. ilyen ez...k kell bírni 3 hónapig...aztán könnyebb lesz. De amikor meghallották Kicsi Frút sírni, azt mondták, hogy azért az Övék mégsem sírt(visított) ennyire. Az orvos szerint nem kemény a Picur hasa, de mégis üvölt, és vergődik este 8-tól, éjjel 12-ig, aztán már annyira kimerül, hogy sokszor szopizni sincs ereje, kedve. Én már lassan hozzászoktam a sírásához, de anya nem nagyon bírja, mert tény, hogy eléggé ijesztő. Volt ilyen hasonló példa bárkinél is? És ha igen, akkor: SOS! Köszönettel: Csongor

2013. nov. 22. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem eszik, iszik anya valami olyasmit, amitől fájhat a pici hasa? Megfelelő a tej amit szopizik? Tud kakilni, büfizni, pukizni?
2013. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Allergia, valamire érzékenység? Tejallergia? A széklete milyen?
2013. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy én ittam a kamilla teát, ami ugye átment az anyatejbe és a kicsinek a pocija jobb lett. De a kamilla teát csak simán igya az anyuka, se cukor se semmi más. Anyuka pedig rettentően figyeljen mit eszik. Bab, borsó, karfiol, káposzta, paradicsomos dolgokat egyelőre mellőzze. Szánsavas üdítőt és szénsavas vizet se igyon. Remélem segítettem.
2013. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönjük a nagyon gyors válaszokat, specifikálom picit jobban a helyzetet.

Odafigyelünk az étkezésre, mármint, hogy anya mit eszik, vigyázunk mindenre, hogy ne egyen hüvelyeseket, szeles ételeket(káposzta, karfiol, stb.), a folyadékfogyasztása is megfelelő, igényli is természetesen, hiszen szoptat. Nagyon ritkán szükséges tejport is adnunk a Picinek, mert nem mindig elég a teje. És ez is változó. Van mikor nagyon sok van, van mikor kevés. fej is, ahogy tud, és amikor tud, és a cumiból is megeszi, ha éppen nem görcsös, mert akkor aztán semmit sem lehet csinálni szegénykével, azonkívül, hogy a lakásban járkálni fel, és alá, masszírozzuk, énekelünk neki, simogatjuk, nyugtatjuk. Már éppen a kamrában nem voltam vele. :) Teákat is iszik, tejfakasztót, kamillát esetenként, cukor, méz nélkül.

2013. nov. 22. 16:12
 5/18 anonim ***** válasza:

nincs csoadaszer, de leírom, nálunk mik segítettek:


- szélcső (kevesen ismerik, nagyon hasznos, ügyesség kell a használatához, de könnyen elsajátítható)

- babakocsiban tologatás, ringatás, amikor már annyira sír, h látszólag semmire sem reagál, ez vhogy megnyugtatja 1-2 perc után (annyi kell, h a sírás közepette felfogja, h ringatózik). uezt lehet autóval is, vannak babák, akiknek a kocsikázás segít

infacol 8vagy espumisan, stb)

- tejserkentő tea ivásának abbahagyása. én áttértem az alkoholmentes sörre

- pocak melegen tartása: vasalóval melegített textilpelus, kéz, magvas párna, stb

- spéci masszázs (alapmozdulat a lábak felnyomása és nyújtása ritmikusan - ezt így írásban nehéz lenne alaposan kifejteni, de ha nem tudjátok, azért mindenképp nézzetek utána, mert ha túl sokáig nyomjátok fel és tartjátok ott a lábait, az bezavar a légzésébe)


kitartás! 3 hónap után a kisfiunknál tényleg szinte teljesen elmúlt, remélem ti is hamarosan túl lesztek rajta ...

2013. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A Kicsi böfizik rendesen, nincs avval baj, és pukizik is, néha már férfiakat megszégyenítő módon. :) A széklete is rendben van, nagyon ritkán, nyálkás, mikor hasmenéses, de állaga, színe rendben van. Van, hogy nagy erőfeszítésébe kerül pukizni, de van mikor lazán kinyomja. Csak ez a visítás...azt nem tudjuk eldönteni, hogy ennyire fáj neki? Vagy fáj neki, csak ilyen a természete, és nem bírja elviselni a "normális" görcsöket? A "normális", nagyon nagy idézőjelben...
2013. nov. 22. 16:32
 7/18 anonim ***** válasza:
biztos, h a hasa fáj? azért vigyétek orvoshoz és zárjanak ki minden más eshetőséget (pl fül)
2013. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe, hogy biztos hogy a hasa fáj? Mert akkor miért csak este?
2013. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a hasfájásra a Gripe Water vált be. Gyógyszertárba nem lehet kapni csak a neten, vaterán. Nekünk ugyanígy sírt, fájt a hasa, alig bírtunk vele és ezzel kb. 1,5 hét használat után abba maradt a hasfájás.
2013. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Napközben is vannak görcsei, de este a jellemző, és állandó, mintha órára pontosan indulna a "műsor". Egyébként orr-, fül gégésznél már voltunk, aki megcsippentette a nyelvféket, hogy jobban használja a kis nyelvét. Egy szót sem szólt az orvos, pedig "átnézték" a babát.
2013. nov. 22. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!