Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera, nem fizetés, ilyenkor...

Vatera, nem fizetés, ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

Rendeltem ma egy fix áras terméket Vateráról. Megkaptam a számlaszámot ahova a pénzt utalnom kell. Viszont meggondoltam magam és nem kell a termék.

Ebből származik bármilyen probléma?

Szóljak az eladónak, hogy változott a helyzet?



2016. dec. 10. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Niylvánvalóan szólni kell az eladónak, mégis mit gondoltál? Napokig várja, hogy nem utalsz, majd az üzeneteire sem fogsz reagálni? Gondolkodni kellene vásárlás előtt, nem nyomogatni!
2016. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó kérdés hülyeség volt, egyértelmű, hogy szólok!

Ma kaptunk egy ugyan olyan terméket így nem akarok felesleges pénz kidobást.

2016. dec. 10. 19:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze szólni kell, ha valaki veszi a fáradságot és normálisan megírja, nem hagy várni 3-4 heteket negatívot sem adok soha, lezárom semlegessel. Lehet a te eladód nem lesz ilyen elnéző, de legalább van rá esély.
2016. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

én bevágom a negatívot az ilyen embereknek mint a huzat!


Leüti és meggondolja magát? Hol vagyunk? dedó szintjén?

2016. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4#!

És azzal neked milyen kárt okoz, ha nem veszi át mert kapott egy ugyanolyant ?!

Az általad emlegetett negatív is már a bosszúnegatív felé hajlik!


Kérdező! mivel fix áras a termék, megvételi kötelezettséged nincs, ha megindoklod az eladónak, miért nem kell a termék és ezek után negatívot ad, azzal saját magát minősíti!


Én már jártam úgy, hogy közben munkanélküli lettem, közöltem az eladóval, erre ő üvöltözött velem, meg kiröhögött és negatívot adott. Kicsinyes bosszú...

2016. dec. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

"Viszont meggondoltam magam és nem kell a termék. "

tegnap 19:23

"Ma kaptunk egy ugyan olyan terméket így nem akarok felesleges pénz kidobást."

tegnap 19:32


Igen, mi meg most jöttünk le a falvédőről...

Először meggondolta magát a kérdező, majd 9 perc múlva kiderül, hogy ÉPPEN MOST kaptak egy PONT UGYANOLYANT :D


1. - a Vatera nem "játszótér" - arra ott van a Jófogás és más apróhirdetési oldal. A Vaterán a lelicitált terméket "illik" átvenni:

"3/15. A tranzakció lezárását követően az eladó és a vevő között szerződés jön létre. A szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket/szolgáltatást a kialakult leütési áron a vevőnek értékesíteni, a vevő pedig, az eladó szerződésszerű teljesítése esetén köteles a terméket/szolgáltatást ezen a leütési áron megvenni és átvenni/igénybe venni. Amennyiben a vevő a terméket nem veszi át, a szolgáltatást nem veszi igénybe és ezt az eladó a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult a vevő felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) az eladó sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza."


Csak zárójelben jegyzem meg, kérdező: Te mit szólnál ahhoz, ha valamit nagyon-nagyon szeretnél, mondjuk egy egyedi, sehol máshol meg nem kapható dolgot, licitálnál, e nyernél és amikor utalnád a pénzt, közölné az eladó, hogy bocs, már nincs meg - eladtam másnak drágábban. (igen, tudom, néha sajnos van ilyen, de remélem, egyre ritkábban - és ekkor azért az eladó is megkapja a negatívot a vevőtől)


2.- én nem azért adnék negatívot, mert nem vetted meg, hanem azért, mert hülyének nézed az eladót: egyik pillanatban még azt írod: meggondoltad magad, 9 perc múlva meg ma kaptatok - nem életszerű...

2016. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 kíváncsi lennék, hogy mikor 20an játszanák ezt el veled havi szinten, akkor te mit reagálnál. Gondolom mindegyiknél még te kérnél elnézést a vevőtől!


Hát nem! Ha leüti akkor fizesse ki és vegye át! Ha nem kell neki, mert máshol megkapja olcsóbban, akkor meg vegye meg máshol! Váráslás előtt meg TÁJÉKOZÓDJON, utána vásároljon!


Nekem munkát okoz! Levelezést nem fizeti meg, termék újra feltöltést szintén nem! Értékelés írást szintén nem!

2016. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"És azzal neked milyen kárt okoz, ha nem veszi át mert kapott egy ugyanolyant ?!"


Listázási díj aukciónként 9 ft. Mondjuk egy 300 ft-os terméknél 3-4 vevő visszamondja, máris bukott belőle az eladó 36 ft-ot.

Arról nem beszélve, hogy ha egy kiemelt aukció megvételét mondja vissza a vevő, akkor akár 400-600 ft-ot is bukhat vele az eladó...


"Kérdező! mivel fix áras a termék, megvételi kötelezettséged nincs"

Ez tévedés - feljebb be van linkelve a Vatera szabályzata, abból jól látható, mit lehet és mit nem.


"Én már jártam úgy, hogy közben munkanélküli lettem, "


Normális esetben 1 hét alatt lezajlik az adásvétel, a felmondási idő viszont 1 hónap. Ebből úgy gondolom, nem lehetsz valami gyorsan fizető vevő... :-)

2016. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mivel nem gondoltam, hogy kapok egy ugyan olyan terméket úgy voltam vele ha már 'megvettem" akkor legyen, de végül mégse kell.

Negatívot pedig nem fogok adni az eladónak. Miért is tenném?!

Az, hogy ő ad-e nem érdekel. Nem hirdetek ott és máshol se!

2016. dec. 11. 15:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze már a tegnapi nap folyamán írtam neki emailt.
2016. dec. 11. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!