Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriában meg Németországban...

Ausztriában meg Németországban a négyszeres fizetés mellé minden négyszer annyiba is kerül?

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2016. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egységesen nem tudunk az árakról írni, mert van, ami kint olcsóbb, mint itthon, de viszont fordítva is, hogy van olyan, ami kint drágább, mint nálunk.
2016. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

# 2

okoskodás on:

Ez a táblázat az egy főre jutó gdp ÁTLAGÁT mutatja vásárlóerő-paritáson számolva, azaz, hogy az adott pénzből mennyi terméket és szolgáltatást tudunk venni.

Az átlag azért nem jó mutatószám, mert ha egy cégnél a boss hazavisz 2 misit 5 alkalmazottja meg nettó 100-at, akkor annál a cégnél 400 ezer lesz az átlagfizu, ami jól hangzik. Ugyan ez van a GDP-nél. A szórást nem veszi figyelembe, de ezt te is mondtad.

Bruttó hazai termék egy főre jutó Mediánját érdemesebb lenne megnézni, ha van ilyen, meg a GDP-be olyan dolgokat is beleszámolnak, ami nem feltétlenül érződik a jóléten, de ezt most hagyjuk.

De pl. ott is látszik, hogy nem mindig érdemes figyelembe venni ezt a statisztikát, hogy a minimálbérek értéke vásárlóerő-paritáson számolva már Németországban a legjobb, a te listádon meg csak 18.

Tehát aki minimálbéres álláson gondolkodik, mint Balázs, akkor jobban jár, ha Németországba megy Luxemburg helyett, mert alacsonyabb minimálbér ellenére is többet ér a fizetése az ottani árak mellett.

[link]

2016. dec. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 TamásTóth ***** válasza:

13-as:


Teljesen jogos, amit írsz, amit én adtam az egy nagyfokú egyszerűsítés, tudtommal medián nincsen (hogy is lehetne normálisan, ha nem a személyes bevételeket vizsgálja, hanem az ország által megtermelt javakat)


Amit linkelsz megfelelő a minimálbérre nézve, de csak a minimálbér alapján meghatározni a "jólétet" ugyanolyan ferdítő hatású, mivel azért valljuk be nem a minimálbéres melókból áll az élet a legtöbb embernek.


De ha valakit nagyon érdekela dolog, akkor még ez az oldal is segíthet az összehasonlításban (itt bármilyen két várost össze lehet hasonlítani a költségek alapján):


[link]

2016. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én kellemesen meglepődtem, amikor kiköltöztem, hogy a fizetésekhez képest, az árak hasonlóak mint otthon. Tejet otthon megvettem 50 centért, itt is. Hús kilója 4-5 euró, itt is. Kenyér otthon 1 euró, itt is. Fürdőbe belépő otthon 5 eurótól megy, itt is. Szolgáltatások kicsit többe kerülnek. Például otthon fodrásznál egy szimpla vágásért fizetek 5 eurót itt 12 eurót. Benzin pár centtel különbözik (volt, hogy itt volt olcsóbb). Ruházkodás egyforma, lehet nincsenek olyan jó akcióik itt mint otthon. Tömegközlekedés drágább, 50 euró körül mozog egy havi bérlet. Inkább csak ilyen nagyon apró árbeli eltérések vannak. Kivéve a szolgáltatásokat persze és a lakhatás. De az már inkább igazodik a fizetésekhez.
2016. dec. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!