Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Küldeni fog majd egy srác...

Küldeni fog majd egy srác nekem valamit?

Figyelt kérdés
Küldeni fog nekem egy srác alaplapot,procit,hűtőt,ramot és elég olcsón, és kicsit félek,hogy ha meghozta a postás kifizetem, akkor nem az lesz benne, aminek kellett volna. Amikor átadja a postás, megnézhetem,hogy mi van benne? Vagy hogyha nem az lesz benne nem vagyok köteles kifizetni?

2016. dec. 23. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérd meg hogy vegye vidire a becsomagolását . Aztán te is vedd fel videora tanúval amikor megkapod is kibontjátok , biztonságért minden sms-t üzenetet őriz meg . A sofőr postás nem használható fel semmire és előre nem bonthatod ki amíg nem fizettél , esetleg felnyitott szakadt csomag esetén azt mondod nem veszed át . Azt is megpróbálhatod hogy ír ey haverod neki ha hirdeti ( ha igen akkor gyanús ) hogy megvenné , ha a tag neki is eladná és küldéssel adja oda akkor csaló .
2016. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hirdeti, külön írt rám,mert egy csoportban kerestem jobb alkatrészeket. Utánvéttel kértem,azt mondta oké, 1 hetes garanciát vállal,hogy ha nemjó akkor visszaveszi. Korrektnek tűnik a srác.
2016. dec. 23. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

"Korrektnek tűnik a srác."

A csalók is annak szoktak tűnni :)


Nézd meg az adatlapját (gondolom face) Ha hirtelen összedobott azért gyanús, de sajna tudok olyanról aki éli világát a facén, de mégis átejt embereket. (tényleg elküld olyan cuccot ami érdekel csak vagy hibás, kopott stb.)

Létezik olyan lehetőség hogy a postás előtt bontod ki. Így látja ő is hogy nem sérült meg e a posta által, illetve azt is látja mit kaptál. Ha egy téglát akkor nem kérdés hogy átvertek.

2016. dec. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A videó nem túl szerencsés.

Mi van ha az eladó becsomagol a kért árút, majd helyette elküld egy másik téglával teli csomagot?

Max akkor lenne tuti hogy szó szerint a postán videózna és ott zárná le a csomagot és adná át a postásnak.

2016. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

"Kérd meg hogy vegye vidire a becsomagolását ."


Ó, igen, karácsony előtti csúcsforgalomban, amikor esetleg napi 10-50 cuccot kell becsomagolni, akkor majd mindegyiket videóra veszi az eladó, mert a vevő úgy kéri... Hát ezt aligha fogja az eladók nagy többsége megtenni...örül, ha van ideje becsomagolni és a postán való fél órás ácsorgás után egyáltalán elindul a csomag.

Jó tudom, ez más, mert egyedi az eladó, de ha ez "elterjed" ez a szokás a vevők körében, akkor majd mindenki ezt kéri... Nem lenne szerencsés, márt csak azért sem, amit írt az egyik hozzászóló: semmire nem bizonyíték. Becsomagolja az eladó, videóra veszi, majd kibontja és mást tesz bele - azt persze nem veszi videóra...

Meg még talán a postán is videózzon, ahogy felveszi a postás kisasszony? Csak mondom, hogy ott nem is szabad videózni...

2016. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

5-ös vagyok, lemaradt: ha olyan oldalakon vásárolsz, ahol nincs értékelésük az eladóknak, akkor MINDIG fennáll a lehetősége annak, hogy becsapnak. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem - lutri...

De ha olyan oldalon vásárolsz, ahol az eladók rendelkeznek értékeléssel és kellő számú pozitívja van - lehetőleg negatívok nélkül-, akkor bátran lehet akár előre is utalni.

Számtalan ilyen oldal van, sőt, ma már a webáruházakat, nagyobb cégeket is értékelik a vevők.

2016. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

5ös

Én falun lakom. Szerintem itt a postán ha megbeszélném előtte lehet hogy engednék a videót. De én csak elméletként dobtam fel, mert nagy postán erre én is kis esélyt látok hogy engedjék a vidit.

Még az értékelős oldalakon is át lehet az embert ejteni. Hogy? Hát eladsz jónéhány kis dolgokat ahol mondjuk kapsz 20 pozítivot, majd 21-edik dolog egy értékesebb cucc lesz, az meg már nem küldi el az eladó. Vagy elküld egy rosszat és majd a postára fogja stb. Sajnos még az értékelős oldalak se 100% biztonságúak :(

Bár tény a csalók addig ilyennel nem foglalkoznak míg van jófogás ahol nem kell ilyen furmányoságot csinálni. Facén is vernek át embereket, de ott is a nagy része egy gyorsan összedobott profi. Csak hát nagyon sokan még arra sem méltatnak, ha már üzletel az ember valakivel akkor ránézzen a profiljára

2016. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

"Még az értékelős oldalakon is át lehet az embert ejteni. Hogy? Hát eladsz jónéhány kis dolgokat ahol mondjuk kapsz 20 pozítivot, majd 21-edik dolog egy értékesebb cucc lesz, az meg már nem küldi el az eladó."


No igen, de azt akkor már nyilván nem tudod, hogy ha ez történik, akkor pl. a Vatera - bizonyos feltételek teljesítése mellett - megtéríti a vevő kárát.

Azon kívül van egy olyan szűrési lehetőség is, csak Profi eladó termékeit mutassa - azt pedig szigorúan monitorozzák.

Meg ha valakinek van ezer vagy több ezer pozitív értékelése, akkor szinte 0 az esélye, hogy pont Nálad fogja elkezdeni a csalást.

2016. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerem a kártérítést a vateráról. Illetve az is igaz aki 100 fölött van pozitív értékelésből az nem fog átverni. De ugye az ember nem csak úgy nézi az árút hogy csak is profi eladótól veszel, hanem az adott árúra rákeresel. Ha ez viszonylag ritka valami de nem sok adásvételt csinált az eladó akkor az emberben még benne lehet a félsz, hiába értékelős oldal.
2016. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Facebookon írt rám,mert én kerestem alkatrészeket. Január-február táján fogja eladni, meg is venném, mert nagyon jó alaplap,proci,procihűtő,ram
2016. dec. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!