Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi ideje van ebben az...

Mennyi ideje van ebben az esetben a papírokat eljuttatni és kifizetni?

Figyelt kérdés
Felmondtam az előző munkahelyemen, dec.13.-án próbaidő alatt. Azóta 16 nap telt el, és a papírjaimat sem kaptam még meg, illetve az ehavi még bentmaradt fizetésem sem. Mennyi ideje van erre a munkáltatónak, hogy átadja? Előre is köszönöm!
2016. dec. 29. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

" A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait. Az erre vonatkozó szabályokat a Munka Törvénykönyve 80. § (2) tartalmazza. Késedelmes kifizetés esetén a munkavállaló a késedelem idejére kamatot követelhet"


Azóta 10 munkanap telt el, (a többi hétvége és ünnep) - tehát bőven esedékes lenne (az más kérdés, hogy dolgozik-e valaki a 2 ünnep között a munkahelyeden, aki ezt intézheti)

2016. dec. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem írták: 5 munkanap.


Az ünnepek alatti munkavégzésnek ehhez nem sok köze lehet, mivel december 13-án mondott fel, tehát bőven volt ideje a munkáltatónak rendezni időben a sorait.


Panasszal a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen élhetsz, amit a Kormányhivatalokban találsz. Ott ünnepek között is kell ügyfélszolgálatnak lennie. :)

2016. dec. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is az 5 napról tudtam, csak gondoltam inkább rákérdezek. Most elküldtem a (volt) főnökömnek a felmondásomat írásban is. Mivel a főnököm másik városban él, és onnan "irányítja" a dolgokat, ez is bonyolít még rajta, hogy mikor jön le ide. De, mint mondták a volt kollégák, a felmondásom óta, már volt itt, szóval nem is értem... :)
2016. dec. 29. 08:45
 4/5 A kérdező kommentje:
A felmondásom utáni napon még dolgoztam, mert még behívott egy napra később. Na most én erről úgy tudtam, hogy próbaidő alatt azonnali hatállyal lehet felmondani a szerződést, de lehet én tájékozódtam rosszul erről a dologról! :) Tehát az utolsó munkában töltött napom dec.14.
2016. dec. 29. 08:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is értem.


A próbaidő alatti felmondásod utáni napon miért is dolgoztál? Akkor már semmi közöd nem volt munkajogilag a céghez? Mint ahogy írtad, a próbaidő alatti felmondás azonnali, tehát addig tart, amíg felmondasz. Még csak a teljes műszakot sem vagy köteles ledolgozni. Egyszerűen átadod a felmondásod, és távozol, vagy műszak végéig maradsz. Ennyi.

2016. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!