Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet jelenleg biztonságos...

Hol lehet jelenleg biztonságosan bitcoint váltani?

Figyelt kérdés
Szóval. Még jó anno mikor 60k körül volt a bitcoin. "bevásároltam" Paypallal. Viszont azóta változtak a dolgok. M1 lényeg most h 1k$ körül van ideje túladni rajta. Viszont nemtom h jelenleg van-e oylan oldal ami képes egyből bankra kiutalni esetleg vagy vmi?
2016. dec. 29. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

pont meg akartam kérdezni de akkor nem írok ki új kérdést: ha majd a kraken.com oldalon kereskedek bitcoinnal és egyébb kriptovalutával, és lesz árfolyamnyereségem, akkor be kell fizetni adóként? Ha ott hagyom akkor az adóhatóság nem lát bele gondolom de ha visszautalom magyarországra akkor majd elég akkor befizetnem az árfolyamnyereség adót ha majd visszautalom?


most nem veszek, mert drágának tűnnek, de úgy tervezem hogy majd ide-oda váltogatom amikor olcsónak-drágának tűnnek hogy felfújjam a pénzem, ha jó ütemben csinálom, az úgy szerintetek jó lesz?


még mielőtt aggódva kérdeznétek: a megtakarításaim 10%át tervezem így kockáztatni, a többi állampapírban van biztonságban (biztonságban? :)

2016. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

szerintem a "buy and hold" módszer itt jónak tűnik, ez nem a tokyoi tőzsde, eléggé ugrálnak az árfolyamok, de a három legnagyobb (bitcoin/litecoin/etherium) nem veszélyes.


tudtok erre valami szakirodalmat, vagy piaci előrejelző oldalt ahol érdemes nézegelődnöm hogy tudatosabban tudjak kereskedni?

2016. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A pontos procedűrára én is kiváncsi volnék! Én is félnék eladni bitcoint. Mi van ha elutalom a pénzt,de nem kapok semmit? És esetleg ez fordítva? Utalom a forintot,és nem kapok semmit? Hova fordulhatok ha ilyen lenne?

Egyébként van magyarországon is már Bitcoin automata,el lehet adni a bitcoint,amit rögtön ki is fizet,de az adózásról nem sokat tudok. Lehet hogy ha külföldön adnék el bitcoint akkor a magyar adózást meguszhatja az ember? Egy pl ausztriai,szlovár utat meg is érne több bitcoin beváltása.

Szerintem a magyar állam nem sokat tud a magyaroknál lévő bitcoinokról,csak akkor ha idehaza adod,veszed, vagy magyar bankszámlával utalgatod a pénzt emiatt.

2016. dec. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

mondom, a kraken.com (én ott vagyok) vagy coinbase ilyen nagyobb oldalak megbízhatóak ha tudsz angolul (vagy egyéb nagyobb nyelven) elutalod a bitcoint, ott megjelenik a bitcoin számládon, eladod euróért, aztán visszautalod a saját bankodba ... majd befizeted az árfolyamnyereség adót.


az inkább kriptovaluta tőzsde.


igen most kell eladni a bitcoint amikor drágá(nak tűnik) aztán megint venni amikor olcsó(nak tűnik) és nem pánikolni ha lejjebb megy, hanem megvárni míg felmegy ami -amennyire ugrálnak a kriptovaluták árfolyamai- (szinte) "biztos" hogy megtörténik. most úgy játszom hogy mindig ilyen 10% körüli haszont próbálok elérni mindig 2-3 különböző kritovalutát veszek, eddig jól ment az üzlet nekem.


(de akkor is hazárdjáték a teljes vagyonát senki se kockáztassa így, de biztos vagyok benne hogy több lesz a jövőben a kriptovalutákban mint ahogy most el van terjedve még ha a pár évvel ezelőtti 3-4 nagságrendű ugrásról már le is késtünk szerintem jó így spekulálni)


vagy csinálhatod azt is, hogy nem euróra váltod hanem litecoinra ha az nem tűnik drágának, kevesebbe kerül mint rendes pénzre váltani és vissza kriptovalutára.

2017. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok mindent írtatok. Bocsi ennyit nem fogok végig olvasni főleg mert már találtam sokkal jobb megoldást...

Coinbase... Nem tudom hogy nem jutott eszembe egyből...

Preev rátára jöttem ki váltásnál és kiutalás után. Ami tökéletes nekem. Illetve 100x biztonságosabb és egyszerűbb mint bármi...

2017. jan. 1. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!