Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenki csődbe menne?

Bari87 kérdése:

Mindenki csődbe menne?

Figyelt kérdés
A magyar kormány 300000ft ra emelné a minimálbért! Akkor mi lenne?

2017. jan. 14. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkora inflacio lenne, hogy beledoglenenk. A bergyarto multicegek (ahol sok kepzetlen, minmalber kozeli szinten fizetett szalagmunkast alkalmaznak) a kovetkezo honapban elkezdenenek csomagolni es olcsobb orszagba telepulni, a kisebb csaladi vallalkozasok kb. masnap vagy a kovetkezo fizetesnapon lehuznak a rolot.


A magyar gazdasag teljesitmenye (ertsd: exportalhato termekek mennyisege, minosege) nem teszi lehetove ezt a fizetesi szintet.

2017. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De az összes környező országba többet fizetnek
2017. jan. 14. 13:43
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
#2: Szerbiába is?
2017. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy meg mindig nem ertik az emberek, hogy hogy mukodik a gazdasag.


Szalagmunkas otthon nem fog 300.000-et kapni, nem er annyit sajnos gazdasagilag, sot oruljon, ha 10 ev mulva meglesz meg a munkaja.


Nem tudom otthon hogy allnak pl. a bankok, vagy a McDonalds, de tescoban mar lattam onkiszolgalo kasszat.


Londonban a bankban van 10-20 automata: befizetes sajat/ mas szamlajara, expressz szamlainfo, penzfelvetel, csekkes befites.

Pultbol meg egyre kevesebb van.


Ugyanaz Mekiben. 1-2 penztar, melle 3-5 automata a rendelest felvenni.


1 penztarra szerintem 1 nap minimum 3 ember kell... annak a munkaja maris sutty, viszlat.

2017. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De Szerbiába nincs infrastruktúra nincs autópálya stb! Szerintem minden cég ki tudná fizetni csak nem kötelező és igy nem fizet! Osztrákba ugyan annyi az ár meg minden 1200 euró a minimálbér nettóba akkor az hogy lehet?
2017. jan. 14. 14:05
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Ki tudnák fzietni a cégek, mármint a multik. De nem hülyék. Most is azért vannak nálunk, mert a németeknek sokkal többet kellene fizetniük. Ha kötelezően 300 ezret kellene adni a gyári melósoknak, akkor fognák magukat a multik, és szépen mennének tovább - a üpéldánál maradva - Szerbiába, mert ott olcsóbb a munkaerő.
2017. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De igy pár éven belül Magyarországon csak nyugdijas lesz! Akkor mi lesz?
2017. jan. 14. 15:35
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
A magyar vallalkozok meg ezt a minimalbert se tudjak kitermelni a jarulekokkal...
2017. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem azért mert a szomszédunkba egy kisbolt van minden évbe ùj autó! És akkor az osztrák kis boltos hogy fizeti ki 1200eurós minimálbért ugyan avval az árral! Na akkor ez hogy van!
2017. jan. 14. 16:27
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Csak mert a te szomszed kisboltosodnak minden evben uj autoja van, az nem az jelenti, hogy minden kisbolt olyan jol megy.


Nem eleg egy minta a kovetkezteteshez.


Szerintem valosabb kepet tudunk kepezni a jelenlegi magyat kisvallalkozok helyzeterol azzal, hogy; hany embertol hallod: "4 orara vagyok bejelentve, de 8-12-ben dolgozom" szerintem ez eleg jellemzo mondat.

2017. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!