Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ciki ha nem adok borravalót a...

Ciki ha nem adok borravalót a futárnak?

Figyelt kérdés
Elég sokat vásarolok netrol. Mindig ugyanaz hozza a csomagot. Altalaban gls v mpl hozza de ugyanazok a szemelyek. Tobbszor volt,h pl 4550 ft-os csomagra odaadtam 5000 ft-ot,volt h 100 ft,de pl multkor semmit sem adtam. 4200 ft volt a csomag es en annyit fizettem... Lattam h rendesen fintorgott,mikor elrakta a penzt. Teljesen kiakadtam es azota ugy vagyok vele,h inkabb nem adok. Ez egy mpl futar akirol irok.
2017. jan. 31. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én csomagfutárnak soha nem adok borravalót. Ellenben ha utánvételes csomagot adok fel és hozzák vissza a pénz, akkor szoktam, az aprót, 200-300 Ft-ot (mondjuk azt a postást ismerem). Illete a pizzafutárnak is jattolok mindig, legalább 200-at. De hogy csomagfutárnak adjank, nekem soha meg nem fordult a fejemben... :) Lehet én vagyok sóher?
2017. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha van szállítási díj, én sem adok soha azon felül semmit. Az meg úgyis ki van fizetve előre. Átadja, aláírom, viszlát.
2017. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mraz Ariston Simon válasza:
70%
Sokszor kérek átirányítást, ilyenkor mindig adok, rendes fuvarnál nem. Egyszer a bukósisakot, amit rendeltem lazán hátradobta a futár a kocsi végébe az ajtóból, mondván biztos nem ez lesz az. Az volt. Azóta csak extráért jár borravaló.
2017. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
1500-2000 Ft-os szállítási díjak mellet miért is kellene borravalót adni???
2017. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Számold már ki, hogy ha állandóan odaadsz neki 300-400at, főleg, hogy rendszeresen rendelsz mennyit buksz. Ennyi erővel felesleges árukeresőzni, megvehetnéd a legdrágább helyeken is a cuccokat. Ez nem sóherség, hanem józan ész. Nem egy étteremben vagy, hogy jattolnk keljen. Pont azért húzta a pofáját, mert már hozzászoktattad a jatthoz.
2017. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha csak simán leszállítja, akkor felesleges. Ha nagyobb a csomag és helyezni, huzigálni, rakosgatni kell, akkor nem illik, hanem érdemes, mert legközelebb szenvedhetsz vele te.
2017. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Tisztára elvárja már.

A rakodósoknak szoktam adni.

2017. jan. 31. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha rendszeresen ugyanaz a futár jön, akkor nem egyszerű azért. Mi az ebédünket rendeljük ételfutártól, a párom és én, minden áldott nap ugyanaz a fazon jön. Ha csak szimplán rendelsz egy pizzát, adsz 1-200 forintot/10%-ot, de itt azért hogyan már... kettőnk kajája sokszor 8-9 ezer egy héten, mégse adhatok hetente egy ezres borravalót... De ha meg nem adnék semmit, azt is sóherságnak érezném. Hetente szoktam adni egy ötszázast, ha viszont úgy jön ki a hét, hogy csak egy-két nap rendelünk, akkor semmit. Úgy vagyok vele, ha mindenhol kap(na) havi 2 ezer forint borravalót, az már elég szép összeg, ha meg más nem ad (pl ha irodaházakban lead x adagot a portán), ne én pótoljam már ki. Az meg sztem teöljesen rendben van, ha egyszer adsz kicsit többet, legközelebb meg semmit, nehogymár elvárja a borravalót...
2017. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tetszik amennyit keres akkor el lehet menni máshova dolgozni. Senki nem kényszeríti, hogy legyen futár. Én is van, hogy adok borravalót, de egy sima csomagért nem fogok. Nyilván 20 forintot nem kérek vissza. Az meg, hogy elvárja egyenesen nevetséges. Arról ne is beszéljünk, hogy némelyik futár akkora életképtelen idióta, hogy inkább annak örüljön, hogy nem rugdosom fel, nemhogy borravaló.
2017. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!